Jeho revírem jsou dálnice silnice a zadnice. Tak začíná zpravodajství o dopravě na místním rádiu v ranním vysílání. Následuje šílený rozhovor moderátorů s reportérem v terénu. To, co ale posluchači slyší, je doslova přiková k rádiu. Přisprostlý reportér Sváťa hlásí nejen stav na silnicích, ale i to, kde s kým byl včera večer, proč a za kolik. Mnohdy nejde daleko ani pro pořádnou sprosťárnu!


Skandální vstupy homosexuálního reportéra v mladoboleslavském rádiu Kiss Delta možná skončí! A možná také ne, kdo ví. Nám se však podařilo zjistit, že vedení rádia mu hrozí výpovědí.


„Obraťte se na tiskového mluvčího rádia. Nic vám neřeknu,“ řekl sám reportér, když jsme ho sledovali na cestě z rádia směrem na silnici R10, odkud ráno přinášel zpravodajství z dopravy. Následně před námi ujel v Hondě pomalované nápisy Kiss Delta. Že by drzý reportér dostal i vlastní služební auto?
„Jo, slyšel jsem, že ho chtějí vyhodit. Někdo ale říká, že zvedá sledovanost, takže naopak dostane víc peněz. Nikdo neví, co je pravda,“ říká náš zdroj v rádiu.


„Mnohem horší je, že Sváťu tady ještě nikdo neviděl. Zprávy dělá jen po telefonu. Občas prý ale přijde i do rádia. Dokonce si myslím, že rádio schválně skrývá jeho totožnost, aby na něho řidiči neútočili kvůli těm jeho hláškám,“ směje se další člověk v rádiu. Deník však kontroverzního reportéra viděl. Fotografii se nám ale pořídit nepodařilo.


Dokonce jsme našli i Sváťovu rodinu! „Já jsem na kluka pyšná, že je z něj hvězda v rádiu, ale táta nadává, že tam vypadá jako úchyl,“ zlobí se Sváťova matka Helena. I ona nám odmítla poskytnout fotku z rodinného archivu.


Bývalá Sváťova učitelka Miloslava Kovářová říká, že Sváťa byl sprostý už na základní škole. „Pořád zlobil a strhával k tomu celou třídu. Byl to takový třídní šašek. Ani se nedivím, že je v rádiu,“ říká.


Vedení rádia před námi dvakrát téměř uteklo, ale nakonec souhlasilo s rozhovorem. „Podívejte, Sváťa u nás dělá už čtyři roky a nevím, proč bychom ho měli vyhazovat. Přiznávám, že ten člověk je nezvladatelný, ale posluchači ho mají rádi. Sám ale říkám, že někdy mám opravdu chuť ho vyhodit,“ řekl exkluzivně Deníku šéf rádia Kiss Delta Jiří Štěpánek.