Ta hra se jmenuje Dědeček automobil. Je od autora Adolfa Branalda a pro boleslavské „potřeby“ ji upravili režisér Radek Balaš. A boleslavští herci ji budou hrát po pětapadesáté. V pátek. Na Velké scéně Městského divadla Mladá Boleslav. Od 19.00 hodin.

František Skřípek, ředitel divadla, upozornil na změnu v obsazení: „V roli Nanette, francouzské dívky, vystoupí Tereza Rumlová. Ta střídá v roli Veroniku Kubařovou, kterou do angažmá zlanařila Městská divadla pražská.“

Hra Dědeček automobil vznikla na motivy stejnojmenné novely a pozdějšího filmu spisovatele Adolfa Branalda a režiséra Alfreda Radoka. Historicky poprvé ožily na jevišti v originálním choreografickém pojetí starobylé motocykly a automobiloví veteráni, diváky dojímají a rozesmějí příběhy a osudy českých automobilových mechaniků a závodníků v čele s legendárním hrabětem Kolowratem.

Už samotný začátek hry je netradiční – na pódiu se setkává vozíčkář – vyprávěč (Dalimil Klapka) s novinářem (Zdeněk Kovář) lačnícím po historii. A na pódiu se odehrává zrození automobilu.

V pátečním večeru dále hrají Matouš Ruml, Petr Mikeska, Martin Hrubý, Ota Jirák, Michal Slaný, Petr Bucháček, Eva Reiterová, Ivana Nováčková, Petr Prokeš, Ivo Theimer, Roman Teprt, Luděk Jiřík, Dagmar Teichmannová, Petra Nakládalová.

Hra Dědeček automobil byla vámi, čtenáři Boleslavského divadla a příznivci boleslavské divadelní scény, vyhlášena jako nejúspěšnější inscenace roku 2009.

Čtěte také: Dedeček automobil získal hlavní cenu od studentů