Cenu získala roli Edwarda Kynastona v inscenaci Krás(k)a na scéně. Bambas je členem pražského Divadla Na Vinohradech, v Boleslavi hostuje.

„Každý umělecký výkon a jeho ocenění se dá snadno zpochybnit. Nikdo ale nemůže zpochybnit práci režiséra hry Petra Mikesky, dramaturgyně Lenky Smrčkové, kostymérky Agnieszky Páté-Oldak a scénografa Michala Syrového. Vlastně celého divadlo, které vede ředitelka Janeta Benešová. Tohle divadlo je v dobrých rukou, a to by si měli uvědomit ti, co o divadle rozhodují,“ řekl na pódiu šťastný Daniel Bambas.

A to ještě těsně pod vrcholem skončila bývalá členka boleslavského souboru Veronika Khek Kubařová, nyní členka Dejvického divadla, která se dostala mezi tři nejlepší ženy také v kategorii činohra, a to za roli Katji v inscenaci Interview.

Boleslavské divadlo je jediným divadlem, které za šest let získalo čtyři Thálie.

Tu první získal v roce 2012 Matouš Ruml pro herce do 33 let, druhou potom o rok později Petr Mikeska za roli Paula Verlaina v inscenaci Úplné Zatmění. Předloni následoval Radim Madeja za roli Tima Tooneyho v inscenaci Novecento (1900). A teď je tu Daniel Bambas.