S touto zprávou přišel náměstek primátora Daniel Marek, který ale dodal, že toto rozhodnutí dlouholetý šéf zdejšího divadla zvažoval a důvodem je jediné – odchod do důchodu.

„Víme o tom už delší dobu a už jsme měli na toto téma několik schůzek s celým vedením divadla, tedy i s uměleckým šéfem Pavlem Khekem a šédramaturgem Petrem Mikeskou. Divadlo je velmi citlivá instituce a my bychom její chod velice neradi nějak narušili. Proto řešíme, co bude dál, razantní změny v tuto chvíli rozhodně neplánujeme," vysvětlil náměstek Marek.

Radikální řezy nejsou potřeba ani podle ředitele Skřípka, divadlo pod novým uměleckým vedením funguje od roku 2012 a v tuto chvíli panuje spokojenost na všech stranách.

Za všechny výsledky hovoří dvě Ceny Thálie dva roky po sobě, první pro Matouše Rumla a vloni pro Petra Mikesku.

František Skřípek stál v čele zdejšího divadla úctyhodných jednadvacet let, a jak sám řekl, odchází ve chvíli, kdy se divadlu daří, skvěle funguje, je uznáváno mezi odborníky a diváci rozhodně neubývají, ba naopak si sem nachází cestu i čím dál mladší publikum.
Může tedy do penze odejít s pocitem dobře odvedené práce.

„Rozhodnutí skončit ve mně nějakou dobu zrálo. Například jsem si uvědomil, že v tuto chvíli jsem téměř nejdéle sloužícím ředitelem činoherního divadla v Čechách. Prožil jsme tu de facto polovinu svého pracovního života, ale v tuhle chvíli cítím, že je čas přenechat místo mladším," okomentoval své rozhodnutí František Skřípek.

Na příští týden je svoláno jednání správní rady zdejšího divadla, která bude celou situaci řešit.

„V tuto chvíli je předčasné hovořit o tom, jak konkrétně budeme řešit, kdo pana ředitele Skřípka nahradí, definitivní rozhodnutí ještě nepadlo a musí mu předcházet celá řada kroků," tvrdí náměstek Marek, který také rezolutně zamítl, že by vedení divadla přešlo pod správu společnosti Kultura města a.s., kterou v tuto chvíli vede Milan Pruner.

Dvaadvacátou sezónu v Mladé Boleslavi tedy už na podzim otevře nový ředitel, nad jehož jménem zatím nechce spekulovat. Potenciální uchazeči už ovšem v hledáčku jsou.

„Jednáme sice už v tuto chvíli s několika lidmi, jsme ale teprve na úplném začátku celého procesu. Navíc všechno musí schválit nejen správní rada divadla, ale také vedení města. Uvidíme, zda bude vypsán konkurz, nebo nejprve půjdeme jinou cestou. V každém případě nechceme ohrozit fungování divadla ani znepokojit diváky," řekl Boleslavskému deníku Daniel Marek.