Pořad Střípky o cirkusové rodině Joo do těchto míst totiž přijela ve středu natáčet Česká televize.

Střípky času

„Cyklus Střípky času přibližuje netradiční pohled na některé události naší minulosti i přítomnosti. Každý takový „střípek času“ vždy přibližují odborníci, kterých se vybraná témata týkají. O nás to tedy budou cirkusové střípky, které si budete moci v televizi prohlédnout. A třeba poznáte, že byly natočené právě u vás, v Mladé Boleslavi,“ řekl principál cirkusu Jaromír Joo.

Právě Jaromír Joo má sérii Střípků času jako přední cirkusový krotitel šelem co nabídnout. Je například známý tím, že tři noci v týdnu tráví s tygrem v kleci.

Tygr v noci nechrápe

„Jsou to zajímavé rozhovory, které spolu vedeme. Ale většinou nás přepadne dřímota. Proč myslíte, že se v tygří kleci nedá usnout? Dá, vždyť tygr zase tolik nechrápe,“ smál se na zvědavé dotazy Jaromír Joo.
Právě na mnohdy neuvěřitelných výkonech šelem a dalších zvířat je postavena sláva cirkusu Jo-Joo.

„Těžko říci, proč právě já mám takový šestý smysl, je to opravdu kolikrát něco mezi nebem a zemí. Dívám se na šelmu, třeba na pumu a myslím na to, co bych ji chtěl naučit a ona to najednou udělá,“ popisuje principál. Na krku se mu přitom houpají tygří a medvědí drápy zatavené do zlata, talismany a upomínky na jeho předky. „Určitě mi dávají sílu, nesundávám je,“ míní Joo.

Za jeho úspěchem však stojí hlavně lidský přístup a neobyčejná starost a zodpovědnost, kterou ke všem zvířatům i lidem ve svém cirkusovém domově chová. Až do 1. května si můžete v Mladé Boleslavi užít 160 minutové představení o třech dějstvích, plné exotické zvěře, klaunů, a artistů nejen z Česka, ale také z Ukrajiny, Bulharska a Mongolska.

Do nových žlutozelených stanů o průměru třiceti metrů se můžete přijít posadit a pobavit každý všední den od 17 hodin, a o víkendu od 10 a 15 hodin.