Mladoboleslavská formace Kočky neberem, která zvítězila v anketě Boleslavského deníku Hudebník roku Středočeského kraje, do níž přišlo na čtvrt milionů hlasů, má další trumf.

Zvítězila totiž ve velké konkurenci v soutěži pražského klubu Modra Vopice a získává tak možnost zdarma natočit album ve zvukovém studiu. „Máme to! Cena diváků i poroty je naše! Jedeme do studia. Díky moc všem, kdo nás podpořili,“ potvrdili členové kapely pro Boleslavský deník v noci ze čtvrtka na pátek.

Už v předchozím semifinálovém kole přitom kapela vyhrála cenu v podobě koncertního turné po českých klubech. Pro mladé hudebníky to může být skutečný přelom v popularitě a zájmu fanoušků.

Co řekl člen kapely Kočky neberem Jan Kaňka ve středu dopoledne při převzetí ceny od Boleslavského deníku, když ještě ani netušil, jak dopadne čtvrteční finále soutěže v Praze v Moderé Vopici?

Co říkáte na výhru? Podle čtenářů Deníku jste nejlepší středočeskou kapelou.

Každopádně nás to strašně překvapilo, protože výhru v anketě celého Středočeského kraje jsme nečekali. Jsme rádi, co jiného (smích)!

Kam si cenu vystavíte?

Teď zrovna dokončujeme zkušebnu v Ledcích, kde bude polička, takže mezi Otíky se postaví i tato cena. V místní hospodě máme vyhrazenou místnost, kde budeme zkoušet.

Zmínili jsme Otíka… Již mobilizujete fanoušky na aktuální ročník ankety?

Zatím nikomu nic neříkáme, až to přijde, tak jim napíšeme, oni zahlasujou a bude to zas v pohodě. Doufám (smích)!

Máte nějakou taktiku na své pražské finále v Modré Vopici?

My jsme strašně šťastní už za finále, nám šlo hlavně o to podzimní turné, které už díky tomu máme v kapse. Ale určitě zabojujeme. Ačkoli se na nás už projevuje únava z té spousty odehraných koncertů, dáme do toho všecko!

Jak si užijete nastávající prázdniny?

Asi většinou pracovně. Máme sice nějakou dovolenou, ale také dost hraní, takže budeme cvičit, koncertovat a během toho si užívat. Jinak se budeme chodit koupat a prostě dělat takové obyčejné věci.

Pavel Svačina, Ondřej Bukáček