A boleslavský majáles je výjimečný i tím, že se jeho organizace zúčastní nejen studenti středních a vysokých škol, ale i ti z univerzity třetího věku.

Akce začne už ve 13 hodin u Olympie průvodem s alegorickými vehikly a kostýmovaným doprovodem na téma Hudební a filmové návraty. Trasa povede od obchodního centra přes Jičínskou ulici až do Vzdělávacího centra Na Karmeli.

„Program je rozdělen na dvě části, od 14 do 18 hodin bude zaměřen na majálesové soutěžní zápolení, jak pro zástupce z řad studentstva, tak pro zájemce z řad veřejnosti. Soutěžit se bude o titul Majálesového krále a královny, a také o Majálesového borce, večer se pak uskuteční hudební Karmelfest," naznačují pořadatelé, na co se můžeme těšit.

Až do 18 hodin mohou zamilované dvojice využít možnosti majálesové svatby, která oddá páry s platností na jeden jediný den.  Na terasách vzdělávacího centra budou připraveny stánky s občerstvením, charitativní bleší trh, hvězdáři, pokusné vědecké koutky, výtvarné dílny nebo fotografický workshop s celou plejádou vtipných pozadí, u nichž se budou moci zájemci nechat zvěčnit. Celé odpoledne zpestří vystoupení studentských kapel jakoALEPAK ska, Era Vulgaris, Serpencia, Kočky neberem a rapper P.O.R.T.Y.

Od 18 do 22 hodin pokračuje Majáles KARMEL FESTem a kapelami Kočky neberem, The Travelers, Apettyt a Epilog.