Poslední nervozita, poslední napětí! A pak přijdou na řadu stavební dělníci.

Mladoboleslavské Městské divadlo čeká v létě velká rekonstrukce a dokonce i přístavba malé scény. Ještě dnes přitom představí další skvělou divadelní premiéru.

Poslední novinkou tak dnes vyvrcholí úspěšná a bohatá sezóna, která nabídla sérii mnoha premiér i repríz těch nejlepších představení, včetně oslav 100 let od založení divadla.

Dne v půl osmé večer ožije Velká scéna představením Generálka Jeho Veličenstva známého českého autora Jiřího Hubače. Ředitel mladoboleslavského divadla František Skřípek uvedl, že hra je určena širokému spektru diváků. „Chceme také letošní sezonu 2009/2010 ukončit laskavou a úsměvnou hrou,“ řekl Skřípek.

Generálky jeho veličenstva se dle slov Františka Skřípka zúčastní i samotný autor Jiří Hubač. Jeho hru v mladoboleslavském divadle režíroval Rudolf Felzmann, který se režisérského postu v Mladé Boleslavi ujal již popáté. „Spolupráce s herci byla dobrá, vyšli mi co nejvíce vstříc. Je to dobrá parta a jsou to kumštýři,“ uvedl pro Boleslavský deník Rudolf Felzmann. Režisér rovněž podotkl fakt, že by byl velmi rád, kdyby diváci vycítili jistou pohodu, která se nesla zkouškami.

Komedie, která dnes bude uvedena v Městském divadle Mladá Boleslav, pojednává o setkání poraženého Napoleona a Korsičany Josefíny, která si se svým krajanem přichází vyřídit osobní účty. Jedna odvážná Korsičanka tak dokáže víc, než proslulí generálové.

„Josefína naznačí padlému Napoleonovi, který viděl jen svou moc, kde a v čem je skutečná radost. Tato hra je jednak úsměvná, ale zároveň nabízí i zamyšlení,“ vyjádřil se ke Generálce Jeho Veličenstva Rudolf Felzmann.

V hlavních rolí Napoleona a Josefiny se představí Petr Bucháček a Ivana Nováčková. Dále hrají Miroslav Babuský, Luděk Jiřík, Roman Teprt, Petr David j. h. a Pavel Nedvěd.

Generálka Jeho Veličenstva je tento rok již čtvrtou novinkou v Mladé Boleslavi. Podle slov Františka Skřípka je to první dílo Jiřího Hubače na prknech mladoboleslavského divadla. Dalšími premiérami byly Zlomatka, Druhý břeh a Faust a Markétka.