Odbíjela sedmá večerní, nervózně seděla na židli. Akdyž se rozsvítily reflektory, zalapala po dechu: „Konečně!“

Alena Kudasová z Kosmonos. Když se dozvěděla, že Iveta Bartošová vystoupí v Mladé Boleslavi, zajásala. A pak vyhrála volné vstupenky v soutěži Boleslavského deníku. Je to její oblíbená zpěvačka a její čtvrtečníkoncert si nemohla nechat ujít. „Moc jsem se těšila, písničky Ivety poslouchám už od jejích začátků,“ říká paní Alena.

Čtvrtečníkoncertbyl zahajovacím vystoupením turné nazvaného Jsem zpátky. Trojnásobná Zlatá slaviceměla za zády kapelu Káji Maříka, na pódiu se objevily tanečnice. Producent Jiří Pomeje naznačil i další pikantnosti koncertu. „Doladili jsmepyrotechniku. Pro Ivetu byl překvapením host, který vejde na pódium, až to nebude očekávat. Více neprozradím, Iveta by si to mohla přečíst,“ uvedl včera Pomeje.

Ten ale odmítl prozradit jméno dalšího hosta. Avizovánbyl sice Daniel Hůlka, ale v kuloárech se hovoří o dalším hostovi, který by mohl být ve spojení s muzikálovými vystoupeními Ivety Bartošové. „Spekulujte si, jak chcete, neřeknu,“ utrousil stručně Pomeje.

Celá středapatřila v Domě kultury zkouškám načtvrteční večer. Zkoušet den předem není vůbec obvyklé. Iveta Bartošová byla znatelně nervózní, tancovala, zpívala, často si hrála s mobilem. Start turné byl cítit na každém kroku.