Do velikonoční nálady se v sobotu 16. dubna dostane od devíti hodin Masarykovo náměstí v Bělé pod Bezdězem. Zamíří tam totiž tradiční velikonoční jarmark, který tam potrvá až do šestnácté hodiny.

Oproti minulému roku je zde ovšem jedna velká změna. „Vždy se konal v České ulici, ovšem letos se vše odehraje přímo na zrekonstruovaném náměstí,“ uvedl pro Boleslavský deník ředitel Městských kulturních zařízení Bělá pod Bezdězem Petr Matoušek. Jarmark bude mít samozřejmě zajímavý kulturní program, který pro tento rok zajišťuje Folklórní soubor Šantán z Jablonce nad Jizerou.

„Návštěvníci se tak mohou těšit na harmonikáře, flašinetáře, tancovat se zde bude česká beseda, dokonce zde lidé uvidí i tanec zvaný sedlák,“ popsal sobotní program Matoušek.

Dorazí i řada trhovců, která s sebou přiveze i hromadu zboží k blížícím se Velikonocům.

Lidé, kteří do Bělé na jarmark zavítají, se nemusí ani obávat toho, že by zde trpěli hlady. Mezi stánkaři se totiž objeví i nejrůznější pochutiny, které k jarmarkům patří.

Bělá pod Bezdězem ovšem myslí i na malé návštěvníky. Jak dále řekl Petr Matoušek z městských kulturních zařízení, odpoledne se děti mohou těšit na pohádku.

„Ve tři hodiny odpoledne začne v komorním sále v městských kulturních zařízení Pletená pohádka. Zahrají ji Čmukaři z Turnova,“ poznamenal dále k doprovodnému programu jarmarku Matoušek.

Celkem se děti mohou těšit na čtyři pohádky. Příběhy Kůzlátko a vlk, O chytrém zajíci, O statečném kůzleti a O zlé koze jsou známé asi většině z nás, ovšem ty „Čmukařské“ mají poněkud nečekané konce.