Po roce se opět rozjíždí kolotoč, na jehož konci budeme znát nejoblíbenější beatovou kapelu a zpěváka roku. Pro mnohé kontroverzní anketa, pro jiné báječné setkání pohodových hudebníků. To všechno byl první ročník Boleslavského Otíka 2007.

A Boleslavský Otík vstupuje do druhého ročníku. Boleslavský deník a Agentura Jan Šťastný vyhlašují anketu ve stejných kategoriích jako vloni – nejoblíbenější kapela, nejoblíbenější zpěvák a zpěvačka. Stejně jako vloni budou do Síně slávy uvedeny další čtyři hudební osobnosti okresní muziky.
„Novinkou je pak kategorie Počin roku. Fanouškové muziky a pořadatelé různých akcí mohou nominovat vlastně jakýkoliv zajímavý hudební čin, který se týká bigbeatu v Mladé Boleslavi. Mohou to být koncerty, festivaly, změny v obsazení kapel, vydání CD,“ uvedl Jan Šťastný.

Rozhodovat se opět bude na základě vyplněných originálních kuponů otisknutých v Boleslavském deníku.
Slavnostní vyhlášení se uskuteční, stejně jako vloni, v Music Clubu Koule v Bělé pod Bezdězem. Termín vyhlášení je 5. prosinec. Startovat se bude ve 20 hodin. Pořadatelé zatím tají program, jisté je, že by se měl představit úřadující „Otík“ v kategorii kapel, skupina Seven.

Zlatého Otíka 2007 v kategorii kapel získala skupina Seven, stříbrného Difur Band, bronzového Luboš Odháněl & W.I.X. Nastarýkolena.
V kategorii zpěváků kraloval Filip Šubr, před Františkem Brunclíkem a Monikou Karglovou.

Do Síně slávy byli uvedeni Ladislav Kargl in memoriam, František Brunclík (Diskant), Ladislav Rejnart (Generace) a Milan Frumar (EX 05).