Koncert v prostorách refektáře bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře (současného sídla Galerie Středočeského kraje) nabídl v úvodu Koncert c moll pro orchestr Antonia Vivaldiho. V následujících dvou skladbách se představili hosté KKO: houslisté Magdalena a Štěpán Graffovi.

Adventní koncert Kutnohorského komorního orchestru 2023:

Zdroj: Jan Šmok

Za doprovodu orchestru zahráli Dvojkoncert d moll pro 2 housle a orchestr Johanna Sebastiana Bacha a poté Koncert G dur pro housle a orchestr Josepha Haydna, kde se partu sólových houslí zhostil Štěpán Graffe. Koncert uzavřela orchestrální skladba Jiřího Strejce Hrst střípků variacemi na oblíbenou vánoční píseň Pásli ovce valaši.

Adventní koncert KKO v refektáři bývalé jezuitské koleje (GASK), Kutná Hora 9. prosince 2023.Zdroj: Deník/Jan ŠmokKutnohorský komorní orchestr (KKO) je neprofesionální smyčcové těleso, které vzniklo v Kutné Hoře v březnu 2009 díky myšlence Lenky Drahotové, houslistky a organizační vedoucí orchestru. Orchestr hraje bez dirigenta. V současnosti má 14 stálých členů, a to z řad pedagogů, absolventů a žáků vyšších ročníků ZUŠ Kutná Hora a Čáslav a také dalších hudebníků Kutnohorska. Kromě pravidelných adventních a májových koncertů se orchestr podílel i na mnoha dalších hudebních projektech v Kutné Hoře i jiných městech České republiky. Orchestr s oblibou interpretuje i díla soudobých autorů. Uměleckou vedoucí orchestru je violoncellistka Věra Bartoníčková.