Hnutí avizovalo jako kandidáta na starostu Jiřího Plíhala (ŽpH) a ten se jím také podle aktuálního vyjádření dosavadního starosty s velkou pravděpodobností stane.

Druhou kandidátkou v Mnichově Hradišti byla ta z dílny ODS. Strana získala šest mandátů v třiadvacetičlenném zastupitelstvu, vítězné hnutí jich obsadí rekordních sedmnáct. Vyjádřeno procentuálně, hnutí ŽpH získalo 72,8 procenta, ODS pak 28,2 procenta. K urnám přišlo ve městě 34,3 procenta voličů.

Komunální a senátní volby 2022.
ON-LINE: Zeman lituje prohry ČSSD. Ve Slaném ODS zahájila povolební vyjednávání

Dosavadní starosta Ondřej Lochman je s výsledkem voleb spokojen. „V následujících dvou dnech budeme jednat s ODS o rozložení sil. Za nás je kandidátem na starostu Jiří Plíhal a na místostarostu Jan Mareš. Partnerům z ODS rozhodně nabídneme místa v Radě města a o dalších postech se teprve budeme bavit,“ řekl po oznámení výsledků voleb Ondřej Lochman.

Sám chce zůstat členem Rady a ještě se bude s kolegy bavit o případném postu neuvolněného místostarosty. Ze své pozice by chtěl pomoci především se získáváním státních a evropských dotací pro městské projekty.

Ilustrační foto
Živě: Sledujte sčítání výsledků voleb na Mladoboleslavsku. První byly Pětikozly

V Mnichově Hradišti se v posledních letech snižuje počet kandidátních listin pro komunální volby. Zatímco před osmi lety si místní vybírali z osmi kandidátek, před čtyřmi lety ze čtyř, tak letos to bylo už pouze ze dvou. Pokud bude i nadále ODS spolupracovat s hnutím Žijeme pro Hradiště, pak v následujícím období nebudou mít v zastupitelstvu žádnou opozici.