Bez zajímavosti není ani fakt, že zástupci tradičních levicových stran, které neuspěly v parlamentních volbách, už nepostavili kandidátky pod tradiční značkou, ale tak trochu se skrývají za nově pojmenované projekty. To se týká jak nyní koaliční ČSSD, jejíž kandidáty najdeme na listině s názvem Hlas pro Boleslav, tak zástupců komunistů. Ti jsou k dohledání na kandidátce Levicoví občané.

Vzhledem k výsledkům posledních voleb z roku 2018 lze považovat za favority ty, kdo se objevují na společné kandidátce ODS, TOP 09 a nezávislých kandidátů. Té vévodí už zmíněný primátor Nwelati, který by v případě úspěchu a setrvání v pozici prvního muže magistrátu oslavil na konci příštího volebního období rovných dvacet let v čele města.

Před několika týdny se přihlásil k ostudě se špatně vytištěnými volebními plakáty, na nichž měli někteří kandidáti špatné akademické tituly, u jiných byly klasické překlepy. Primátor vzal chyby na sebe, kolegům se omluvil, nicméně celou situaci na sociální sítí spíše zlehčoval.

Navzdory celostátní politice by v případě úspěchu zřejmě zůstalo koaličním partnerem hnutí ANO 2011 kandidující společně se sdružením Volba pro Mladou Boleslav. V jejím čele stojí stávající první náměstek Jiří Bouška. Dalšího náměstka primátora, Robina Povšíka, najdeme na čele kandidátky už zmíněného hnutí Hlas pro Boleslav.

Další primátorův zástupce, Daniel Marek, je na kandidátce STAN. Ovšem až na druhém místě za dětským lékařem Pavlem Nechanickým. Za zmínku stojí i třetí muž kandidátky, bývalý skvělý hokejista a nyní trenér David Vrbata.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Z opozičních listin se naděje upírají mimo jiné ke společné kandidátce Zelených a KDU – ČSL. Ta nese společný název Šance pro Mladou Boleslav a vede ji pedagožka a zastupitelka Jana Krumpholzová. Na této kandidátce místní najdou také lékárnici Ludmilu Maškovou, či učitele a herce Radka Kotlabu.

Další opoziční kandidátka nese poetický název Krásná Mladá Boleslav a v jejím čele stojí kandidáti hnutí Aliance pro budoucnost, které založil miliardář Pavel Sehnal. Lídrem v průměru velmi mladé kandidátky je ředitel výrobní firmy Jan Krištofiak.

Zbývají dvě kandidátky, které reprezentují okraje politického spektra. Tu levou hranici tvoří hned v úvodu zmínění Levicoví občané, na jejichž listině nalezneme zčásti kandidáty KSČM. V jejím čele stojí bezpartijní ředitel školy Tomáš Suchý. Pravý okraj reprezentuje hnutí SPD v čele s operátorkou logistiky Ladou Hrádkovou.