Hlasovat přišlo ve městě 41,6 procent voličů. Což je pod celostátním průměrem, ale na Boleslavsku je to jeden z lepších výsledků. Pro vítěznou ODS hlasovalo 40,9 procent místních. Jejich lídr a dosavadní starosta Karel Bendl před volbami zmínil hlavní úkoly, které by v případě volebního úspěchu chtěla jeho strana ve městě řešit.

Ilustrační foto.
Co přinesly volby v kraji? Prohru primátora i oblíbeného senátora

Jedním z největších úkolů nové koalice vzešlé z nadcházejících voleb bude podle něj řešení situace s nedostatkem míst pro děti ve školách a školkách. „Je nezbytné navýšit kapacitu škol a školek. Stávající zařízení jsou většinou v historických budovách, a i když se snažíme o rozšíření kapacity například pomocí půdních vestaveb, možnost navýšení je v řádu desítek míst. A my jich potřebujeme stovky,“ předkládá Bendl jednu ze svých volebních priorit.

Řešením je podle jeho názoru výstavba nového areálu, která se chystá v lokalitě Na Kosince. „Máme připravenou projektovou dokumentaci a další potřebná povolení. Musíme však počkat a využít některou ze státních dotací. Investici v řádech stovek milionů korun město nemůže platit samo,“ přiblížil starosta své plány.

Jiří Plíhal
Podívejte se: Tohle jsou nově zvolení zastupitelé Mnichova Hradiště

Kromě míst ve školách a školkách chce také snížit závislost města na dodávkách plynu. „Budeme se snažit na městské budovy nainstalovat fotovoltaické panely, zateplovat budovy a obecně energiemi šetřit,“ plánuje dosavadní starosta.

Opoziční neúspěch

Další z celkem šesti kandidujících stran a hnutí si žádný výraznější úspěch nepřipsaly. Opoziční sdružení Zelené Benátky si připsalo 11,4 procenta hlasů a bude mít tři mandáty. Po jednom si pak rozdělí STAN, ČSSD a hnuté Aktivně pro Benátky.