Šalamounské rozdělení funkcí po volbách je dokonáno. Na řadu přišly i programové priority staronové vládní koalice. Tedy body, na které se chce v následujícím volebním období zaměřit. 

Mezi ty nezajímavější patří slib týkající se bezdomovců. Problémy s nimi jsou například u strážníků na denním pořádku. „Město v příštím roce zajistí nový objekt pro osoby bez domova, který bude odpovídat běžným standardům práce s klienty tohoto typu,“ píše se v memorandu.

Prevence kriminality a lepší komunikace 

Obecně kriminalita je jednou z hlavních priorit. „Město bude pokračovat a rozvíjet programy v oblasti prevence a potírání zejména přestupkové kriminality. Jedná se především o asistenty bezpečného města, asistenty prevence kriminality, rozvoj a využití kamerového systému, projekt Cesta z ulice, protidrogovou prevenci a práci s drogově závislými lidmi,“ vypočítává dokument oblasti kriminality. Magistrát se chce zaměřit i na potírání nelegálních ubytoven.

Volební speciál Boleslavského deníku najdete ZDE.

Zásadním bodem je také modernizace sportovišť, a to ve všech podobách, v jakých existují. Tedy těch u škol, pro amatérský sport i veřejných hřišť. Předposlední vypíchnutou prioritou bude zavádění nových technologií v souvislosti s úsporou energií. Jako příklad je jmenováno veřejné osvětlení.

Posledním bodem dokumentu je pak jasné poselství: zlepšit komunikaci s místními obyvateli. I na to má magistrát vytvořit zcela novou koncepci.