Volební kampaň před středočeskými volbami startuje. Politici se aktuálně rozhádali kvůli připravovanému tradičnímu pochodu družiny v dobových kostýmech ze Staroměstského náměstí v Praze na Karlštejn. Ten je poměrně nákladný a vyjde krajský úřad na milion korun. Dalších deset milionů přitom dává Evropská unie.

Sociální demokraté to pokládají za plýtvání penězi. Oblíbenou akci si vzali na paškál zrovna před volbami. „V době, kdy chybí peníze na spoustu jiných věcí, je to nehorázné plýtvání,“ tvrdí člen volebního týmu ČSSD Robin Povšík.

Hejtman Bendl z ODS se v ostrých výrocích nenechal zahanbit. Podle něho je průvod tradiční akcí, která přibližuje historii kraje a je o ni mezi lidmi obrovský zájem.

„Pokud bude pan Rath chtít, může jet s námi na koni. Třeba se převlékne za zbojníka a přepadne nás po cestě. Ale pochybuju, že by tam vůbec trefil. Z kraje nic nezná,“ řekl Boleslavskému deníku při dětské sportovní akci na mladoboleslavském stadionu.

To zvedlo ze židle Davida Ratha. „Je patrné, že nervozita z výsledku voleb u místopředsedy ODS Bendla stoupá, o čemž svědčí jeho výroky. Jsem občan středních Čech, stejně jako hejtman Bendl. Rozdíl je jediný, já jsem opravdovým znalcem středních Čech a hlavně problémů jeho obyvatel,“ vrací úder druhý kandidát na hejtmana David Rath.