Omezení volného pohybu a pobytu na veřejnosti je prodlouženo a bude platit nejméně do 11. dubna 2020 do 6:00 hodin ráno.

DŮLEŽITÉ KONTAKTY

- Číslo na krajskou hygienu: 771 137 070
- Číslo na celostátní nonstop infolinku 724 810 106 nebo 725 191 367
- Bezplatná infolinka: 1212
- Důležitá rada: určitě si do mobilu uložte číslo na svého praktického lékaře

JE POVINNÉ NOSIT OCHRANU NOSU A ÚST

Ode dne 19. března se všem osobám zakazuje pobyt a pohyb mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest. Jako ochranné prostředky se počítají roušky, respirátory, ústenky, šátky, šály či jiné prostředky, které brání šíření kapének. Výjimka o nenošení ochrany se vztahuje na děti do dvou let věku a řidiče osobního vozidla, který je ve voze sám.

JAK PEČOVAT O ROUŠKU

- Zbytečně se roušky nedotýkejte
- Zavlhlou roušku co nejdříve vyměňte za čistou. Tu nasazujte nejlépe čistýma rukama
- Roušku dezinfikujte každý den, například ji vyvařte v hrnci 5-10 minut, vyčistěte pomocí páry po dobu 5-10 minut, nebo ji vyperte na 90 stupňů (odděleně od dalšího prádla)

JAK NAKLÁDAT S JEDNORÁZOVOU ROUŠKOU PO POUŽITÍ

1. Použité roušky vložte do plastového pytle s tloušťkou minimálně 0,2 mm, zavažte a povrch pytle dezinfikujte. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle a dezinfikovat vnější.
2. Přesvědčte se, že pytle jsou skutečně dobře zavázané.
3. Takto zabezpečený odpad vhoďte pouze a jen do černé popelnice (na směsný komunální odpad).
4. V žádném případě neodkládejte tyto zavázané pytle mimo kontejnery, abyste neohrozili zdraví pracovníků svozových společností.
5. Po manipulaci s odpady je vždy nutné umývat si ruce mýdlem a vodou.

CO DĚLAT V PŘÍPADĚ POTÍŽÍ

Co je koronavirus?Mezi symptomy onemocnění patří suchý kašel, dušnost, únava a neustupující horečka. Provázet ji může také bolest kloubů a svalů. Zvláštní případy mohou vést k zápalu plic, selhání ledvin a smrti. Koronavirus se pak přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu. Jak upozornilo ministerstvo zdravotnictví, jde o takzvanou kapénkovou infekci, která se přenáší vzduchem. Inkubační doba je dva až 27 dní.

Pokud na sobě člověk pozoruje příznaky koronaviru, neměl by se osobně vypravit k lékaři a riskovat tak nakažení dalších osob. Naopak by měl kontaktovat svého registrujícího lékaře nebo lékařskou pohotovost, případně i krajskou hygienickou stanici. Zde získá pokyny k dalšímu postupu. 

CO DĚLAT V KARANTÉNĚ

Mohu jít z karantény vyvenčit psa?
Ano, ale pouze v nezbytně nutném případě, pokud mi jej nemohou vyvenčit příbuzní, sousedi či kamarádi. Mělo by to být v době, kdy je venku co nejméně lidí, a venku bych měl být pouze co nejkratší dobu. Důležité je vyhnout se kontaktu s dalšími pejskaři i kolemjdoucími.

Mohu si z karantény dojít nakoupit?
Nejlepší je objednat si nákup přes internet, zaplatit jej předem a požádat donáškovou službu, ať jej nechá přede dveřmi. Vyzvednu si jej až po jejím odchodu. "Když už opravdu není zbytí a pro něco si musí člověk dojít, tak opět ideálně s rouškou, nebo alespoň nakoupit rychle a držet si odstup od lidí, a rychle jít zpátky. Samozřejmostí je hygiena rukou," upřesnila mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová.

Kdy mi hrozí třímilionová pokuta za nedodržení karantény?
Případné pokuty se budou řešit individuálně podle konkrétního provinění. Vyšší sankce by mohla hrozit zejména v případě opakovaného porušování zákazu vycházení.

JAK SI UDRŽET PSYCHICKOU POHODU

Ústav psychologie a psychosomatiky Masarykovy univerzity přináší několik základních psychologických doporučení ve stavu nouze.
- Každý v dnešní době může prožívat úzkost, frustraci, bezradnost či vztek. Všechny tyto projevy jsou normální a je potřeba je přijmout.
 - Můžete zkusit aktivně pracovat na svém klidu a dobré náladě. Sdílejte s přáteli a rodinou veselé a dobré zprávy, pobavte se u dobrého filmu či knížky, hrajte hry.
- Snažte se místo hledání viníka být nápomocní ostatním.
- Občas je dobré dát si pauzu od médií a zpráv. Informace budou k nalezení i za několik hodin. Zkuste se věnovat i jiným tématům, než je koronavirus.
- I během karantény nebo pobytu doma je dobré mít stanovený režim.
- Nevyužívejte aktuálního uzavření doma k řešení rodinných problémů, pokud to potřebujete, izolujte se na chvíli i od ostatních členů v domácnosti v jiném pokoji.
- I děti vnímají neklidnou situaci. Vysvětlete jim, co se děje.
Plné znění textu včetně rad, jak si pomoci ve vážnější úzkosti, najdete ZDE.

ZDRAVOTNICTVÍ

Dovolat se do ordinací lékařů je problém, zkuste e-mail
Na režim pouze akutních případů a telefonických konzultací s pacienty přešli středočeští praktičtí lékaři i zubaři po omezeních vyhlášených vládou ČR v noci na pondělí. V praxi to však většinou znamená, že první den nového týdne jsou jejich telefony permanentně obsazené. V některých případech systém dokonce hlásil, že telefonní číslo neexistuje a až při opakovaných pokusech se ozvala informace, že číslo je obsazené. V případě, že se nedovoláte svému lékaři, je dobré vyhledat jeho webové stránky a zkusit komunikovat e-mailem. Mnozí lékaři také již na svých webech informují o změnách ordinační doby a podobně.

SEZNAM ODBĚROVÝCH CENTER

Středočeský kraj

Oblastní nemocnice Kladno, a. s.
Oblastní nemocnice Kolín, a. s.
Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a. s. 
Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a. s.

Odběrové místo je vyhrazeno pouze pacientům, kterým to po telefonické konzultaci doporučila Krajská hygienická stanice!

Seznam laboratoří, které testují na nový koronavirus najdete ZDE

ÚŘEDNÍ HODINY ÚŘADŮ

Mladá Boleslav
- Od pondělí 30. března jsou úřední hodiny pro veřejnost určeny na pondělí a středu mezi 8:00 a 11:00. I nadále si občané musí návštěvu domlouvat předem telefonicky nebo e-mailem na příslušném oddělení magistrátu.
- Telefony na konkrétní odbory:
Podatelna 326 715 111,
Správní odbor 731 542 930,
Obecní živnostenský úřad 731 542 937
Odbor správy majetku města
739 348 392,
Odbor řízení projektů 733 697 811,
Ekonomický odbor 731 542 933
Občanské průkazy a cestovní doklady 326 715 310
Matrika 734 358 379
Odbor sociálních věcí 733 170 909
Řidičské průkazy 326 716 345
Registr vozidel 326 716 360
Odbor stavební rozvoje města 733 697 802
- Infolinky 739 596 307 (pro obecné informace) a 739 596 317 (pro informace o provozu magistrátu) jsou v provozu denně od 7 do 19 hodin.

Mnichovo Hradiště
- Úřad otevřen pouze v pondělí mezi 9:00 a 12:00 a ve středu mezi 11:00 a 16:00.

Bělá pod Bezdězem
- Městský úřad je pro veřejnost do odvolání uzavřen. Pracovní doba pro telefonní konzultace je Po-Pá 7:00-14:30.

Dobrovice
-Městský úřad v Dobrovici je  pro veřejnost uzavřen, nutné návštěvy je možno domluvit telefonicky s příslušným referentem.

Kosmonosy
- Městský úřad Kosmonosy je zcela uzavřen pro veřejnost. Neodkladné záležitosti budou vyřizovány pouze po předchozí telefonické dohodě s příslušným pracovníkem (lze se spojit i prostřednictvím domofonu). Listiny lze vhazovat do schránky úřadu, která je umístěna po levé straně za hlavními vchodovými dveřmi do budovy.

BOJÍTE SE KONCE PLATNOSTI SVÝCH DOKLADŮ?

- Pokud vám skončila doba platnosti občanského průkazu či cestovního pasu po 1. březnu, můžete je i nadále na územi ČR používat k prokázání totožnosti. Pokud vlastníte alespoň jeden platný doklad totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz), prokazujte se v první řadě jím.
- Pokud vám skončila platnost řidičského průkazu během nouzového stavu, můžete na území ČR po dobu nouzového stavu řídit motorové vozidlo pro příslušnou skupinu motorového vozidla.

NYNÍ MOHOU O OŠETŘOVNÉ ŽÁDAT TAKÉ OSVČ

Osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) na hlavní činnost, která na základě mimořádného opatření vlády ČR proti šíření infekce COVID-19 nemůže vykonávat svoji podnikatelskou činnost z důvodu péče o dítě do 13 let, nezaopatřené dítě do 26 let závislé na pomoci jiné osoby nebo osobu která z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu je závislá na pomoci jiné osoby, může žádat o přiznání ošetřovného. Další informace a formulář žádosti najdete ZDE.

POMOC SENIORŮM I DALŠÍM

Mladá Boleslav
- Pečovatelská služba města zařídí seniorům nezbytné pochůzky. Pomoc s nákupy, vyzvednutím léků, při zvládání běžných úkonů nebo zajištění stravy. Telefon: 326 735 245 (pondělí-pátek)
- Dobrovolníci z Mladé Boleslavi nabízí nákupy základních potravin a hygienických pomůcek občanům Mladé Boleslavi a příměstských částí nad 60 let, zdravotně postiženým, osamělým rodičům s dětmi a osamoceným nemocným osobám. Nákup je limitován částkou 700 Kč. Objednávky: Po-Pá 8:00-18:00 na telefonu 739 562 382. Rozvoz bude probíhat Po-Pá 9:00-17:00.
- Klaudiánova nemocnice a Sara MB zajišťují zdarma dovoz nákupů z lékárny pro seniory nad 60 let. Kontakt: 773 228 966 mezi 8:00 a 18:00.

Kosmonosy
- Obyvatelům Kosmonos, Horních Stakor a Chaloupek zajišťuje město pomoc ve spolupráci s dalšími institucemi.
- Pečovatelská služba Mladá Boleslav, telefon: 326 735 245, e-mail: mb.ps@seznam.cz
- Spokojený domov, telefon: 725 447 312, e:mail: maria.okruhlicova@spokojeny-domov.cz
- Jistoty domova, telefon: 728 985 457, e-mail: iveta.koudelova@jistotydomova.cz
- Diecézní charita Litoměřice, telefon: 603 175 844, 326 722 070, e-mail: chos.mboleslav@ltm.charita.cz

Mnichovo Hradiště
- Infolinka krizového štábu ORP Mnichovo Hradiště: 326 77 66 88
(8:00-17:00)
- Webové stránky města jsou obohaceny o chatovací okénko, kam mohou obyvatelé posílat dotazy ohledně nemoci COVID-19 a opatření, která ji provázejí
- Město zajišťuje pomoc osobám, které nemají jiný způsob, jak si zajistit nákup potravin či léků
- Služba pomáhá s nákupy do 500 Kč
- Zajištění potravin: 607 037 876
- Vyzvednutí léků: 607 523 225
- Na neodkladnou návštěvu u lékaře lze seniorům na krizové lince zajistit dopravu zdarma
- Základní škola nabízí hlídání dětí od 1. třídy do 10 let pro zaměstnance veřejné služby. Více informací na 737 282 798.
- Mateřská škola Mírová zůstává otevřena pro děti zaměstnanců záchranného systému a dalších veřejných služeb, matek samoživitelek i z rodin ve specifické situaci. Další informace na 777 276 367.

Benátky nad Jizerou
- Město zřídilo e-mailovou adresu pro komunikaci, pokud se obyvatelé dostanou do krizové situace v souvislosti s epidemií
- E-mail: pomocvkrizi@benatky.cz

Dobrovice
- Obec nabízí občanům starším 70 let i dalším z rizikové skupiny, kteří nemají jinou osobu, která by se o ně postarala, pomoc s dovážkou nákupu potravin, hygienických pomůcek, léků i krmiva pro mazlíčky. Zájemci ať se přihlásí mezi 8. a 10. hodinou na 326 398 301 nebo kdykoli na e-mailu mestskyurad@dobrovice.cz. Objednávka by měla obsahovat jméno, adresu, telefonní číslo a požadovaný seznam zboží, v případě léků na předpis i kód e-Receptu. Nákup bude doručen v odpoledních hodinách. Cena nákupu by neměla přesáhnout 700 Kč, a platba bude možná hotově nebo na účet 0483210319/0800 s variabilním symbolem 61715139.
- Spokojený domov o. p. s. nabízí seniorům zajištění nákupu nebo dovoz obědů. Kontakt: Bc. Mária Okruhlicová 725 447 312.
- Restaurace Radnice zajišťuje vydávání jídel v jednorázových boxech denně  od 11 do 13 h. v okně ve dvoře radnice. Nabídka bude zveřejněna na webových stránkách restaurace. Informace a objednávky na telefonním čísle 326 320 514 od 9 hodin.

Bakov nad Jizerou
- Město nabízí pomoc se zajištěním léků, potravin a drogistického zboží. Kontakt: 326 214 030 v době 8:00 – 14:00 nebo e-mail: info@bakovnj.cz.
- Pokud stále nemáte roušku, můžete zavolat na sekretariát města na telefon 326 214 030

Bělá pod Bezdězem
- Seniorům a nemocným, kteří si nemají jak obstarat potraviny, nabízí město zajištění nákupu a distribuci léků od praktických a dalších lékařů z Bělé. Telefon: 736 509 381 nebo e-mail: info@mubela.cz.

OBCHODY VYHRADILY ČAS JEN PRO SENIORY

Od 19. března vláda zakazuje přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin všem osobám mimo seniory nad 65 let, a to v čase od 8 do 10 hodin. Výjimku mají majitelé a zaměstnanci prodejny.

CHCETE TAKÉ POMÁHAT?

Většina obcí nabízí seniorům pomoc. Chcete-li se stát dobrovolníkem, zavolejte na obecní úřad a zeptejte se, jak byste mohli pomoci.

Mladá Boleslav
- Chcete nabídnout pomoc seniorům či osamělým lidem s nákupy i dalšími pochůzkami? Ozvěte se na telefon 731 542 940, e-mail malatova@mb-net.cz, facebook dobrovolnicimb nebo instagram dobrovolnicke-centrum_mb.

Mnichovo Hradiště
- Chcete-li pomoci svému městu v nelehké situaci vyplňte formulář ZDE. Pomoci můžete také finančním příspěvkem na transparentní účet s číslem 115-9625050287/0100. Za dar město vystaví i potvrzení o přijetí. Formulář pro jeho získání najdete ZDE.

Bělá pod Bezdězem
- Město shnání dobrovolníky pro pomoc seniorům i nemocným spoluobčanům. Ozvěte se na telefon 736 509 381 nebo e-mail: info@mubela.cz. Na dveřích radnice je instalována schránka na roušky.

Bakov nad Jizerou
- Město hledá dobrovolníky pro zajištění nákupů a jejich donášky, stejně jako ty, kdo jsou schopni a ochotni pomoci se zajištním a šitím roušek pro své spoluobčany. Kontakt: 326 214 030 v době 8:00 – 14:00 nebo e-mail: info@bakovnj.cz.

Benátky nad Jizerou
- Na několika místech ve městě jsou umístěny sběrné boxy na šité roušky, které budou po dezinfekci přerozděleny potřebným a budou také k dispozici veřejnosti v některých benáteckých lékárnách. Boxy naleznete: Lékárna Na Náměstí, Prodejna potravin Jist, DZD Dražice - vrátnice, Lékárna Viola - poliklinika, Lékárna Mandragora, Čerpací stanice EuroOil, Technické služby.

SEZNAM RESTAURČNÍCH ZAŘÍZENÍ ZAJIŠŤUJÍCÍCH ROZVOZ NEBO OKÉNKOVÝ VÝDEJ

Restaurace Adresa Služba Kontakt
Bistro Zahrada Pod Koupalištěm 881, 29306 Kosmonosy Rozvoz (Dáme jídlo), výdej z okénka 703 187 490
Facebook
Restaurace U Janka Karla Veselého 795, 293 06 Kosmonosy Výdej z okénka 731 405 866
www.u-janka.cz
La Pisa pizzerie MB Staroměstské náměstí 153, 29301 Mladá Boleslav Rozvoz (Dáme jídlo) 731 134 154
www.lapisa.cz
Restaurace a penzion Na krásné vyhlídce Mužský 40, 29501 Boseň, Mladá Boleslav Kiosek 728 371 961
www.nakrasnevyhlidce.cz
Pizzeria Fantasia Mladá Boleslav Krátká 905, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz (Dáme jídlo), výdej z okénka 725 878 100
www.pizzeriafantasia.cz
Dokao restaurant tř. Václava Klementa 1223, 29301 Mladá Boleslav Rozvoz (Dáme jídlo) 770 623 999
www.dokao.cz
Pizzeria Trappola Jičínská 1350, 29301 Mladá Boleslav Rozvoz (Dáme jídlo) 326 334 660
www.trappola.cz
Nejen kafe. Na Radouči 1449, 29301 Mladá Boleslav Výdej z okénka 775 312 161
Facebook
Blackders Burgers Havlíčkova 1432, 29301 Mladá Boleslav Rozvoz (Dáme jídlo), výdej z okénka 721 818 191
www.bburgers.cz
McDonalds Jičínská 1350/III + U Stadionu 1276/II, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz (Dáme jídlo), výdej z okénka 724124001 + 724 094 415
www.mcdonalds.cz
Pizza Chefie Blahoslavova 179/5, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz (Dáme jídlo) 775004949
www.pizzachefie.cz
PIZZA Sukorady Sukorady 46, 294 06 Sukorady Rozvoz, výdej z okénka 702 000 987
www.pizzasukorady.cz
KFC tř. Václava Klementa 1459, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz (Dáme jídlo), výdej z okénka 235 013 445
www.kfc.cz
Mini Pizzeria Vita Laurinova 1268, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz 737 566 006
www.pizzeriavita.cz
Restaurace Štěpánka Na celně  885, 293 01 Mladá Boleslav - nová budova kliniky Dr. Pírka Rozvoz, výdej z okénka 326 375 414
www.restuarace-stepanka.cz
Cukrárna Za Rohem Víta Nejedlého 279, 29501 Mnichovo Hradiště Výdej z okénka 607 812 639
www.cukrarnazarohem.cz
Parťákova pizza Průmyslová 829, 29306 Mladá Boleslav Rozvoz (Dáme jídlo) 777 590 590
www.mladaboleslav-partakova-pizza.cz
MAZZA SushiBar Železná 157, 29301 Mladá Boleslav Rozvoz (Dáme jídlo) 777 504 290
www.mazzasushi.cz
Pizza Bronx U Stadionu 1234, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz, výdej z okénka 607 314 755
Facebook
Pizzerie Nostra Na Radouči 1309/1309, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz, výdej z okénka 326 722 274
www.pizzaubartose.cz
Restaurace U Měšťáků Laurinova 324, 293 01 Mladá Boleslav Výdej z okénka 724 509 504
www.umestaku.cz
America ,,POD VĚŽÍ,, Jana Komenského 61, 29401 Mladá Boleslav Výdej z okénka 326 322 007
Facebook
Restaurace Rychta Boleslavská 160, 293 06 Kosmonosy Rozvoz, výdej z okénka 326 990 027
www.restaurace-rychta.wz.cz
Pizzeria Diverso třída Tomáše Garrigue Masaryka 1075, 293 01 Mladá Boleslav Výdej z okénka 326 736 405
www.pizzeria-diverso.cz
Plzeňský Šenk DK Dukelská 1093, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz, výdej z okénka 775 702 221
www.plzenskysenk.cz
Restaurace Skála Klášter 22, 294 15 Klášter Hradiště Nad Jizerou Výdej na recepci hotelu 702 136 979
www.hotelmalypivovar.cz
Gája - MB, s r o Staroměstské náměstí 89, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz, výdej z okénka 728 298 111
www.gajamb.cz
The Royal Maharaja Českobratrské náměstí 122, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz, výdej z okénka 604 937 365
www.theroyalmaharaja.eu
Restaurace Zlatá kovadlina Železná 33, 293 01 Mladá Boleslav Výdej z okénka 326 734 013
www.zlatakovadlina.info
Hotel Relax Vrchbělá 1560 Vrchbělá, 294 21 Bělá pod Bezdězem Rozvoz, výdej z okénka 602 806 805
www.hotelrelax-vrchbela.cz
Naše Hospoda Dolní Stakory Dolní Stakory 48, 293 01 Mladá Boleslav Výdej z okénka 775 173 661
Facebook
Cukrárna Bezno - prodejna Ml. Boleslav tř. Václava Klementa 147/23, 293 01 Mladá Boleslav Výdej z okénka 732 192 915
www.cukrarnabezno.cz
Restaurace Asie třída Tomáše Garrigue Masaryka 1083, 293 01 Mladá Boleslav Výdej z okénka 326 325 885
www.asiemb.cz
Pizza Excool Na Radouči 1237, 293 06 Kosmonosy Rozvoz, výdej z okénka 734 310 910
www.excool.cz
Vyvařovna V+N U masokombinátu 1242, 293 06 Kosmonosy Rozvoz 725 933 953
www.hotovkymb.cz
Bistro Myšák Václava Klementa 147, 29301 Mladá Boleslav Výdej z okénka 606 886 290
Facebook
DEJ SI PAUZU Havlíčkova 1149, 29301 Mladá Boleslav Výdej z okénka 705 121 433
dej-si-pauzu.business.site
Restaurace The Black Sheep Lukášova 207/10, 29301 Mladá Boleslav Rozvoz, výdej z okénka 608 383 575
theblacksheep.cz
Restaurace a pivnice Rožátov Ptácká 231, 29301 Mladá Boleslav Rozvoz (od 17. 3.) 735 125 685
www.rozatov.cz
Hotel U Hroznu Poříčská 27, 295 01 Mnichovo Hradiště Rozvoz, výdej z okénka 775 793 973
www.hoteluhroznu.cz
Kebab House Bonema - Bondy tř. Václava Klementa 1459, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz, výdej z okénka 326 210 956
Facebook
Kebab House 2 Havlíčkova 882, 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz, výdej z okénka
Restaurace Radnice Palackého náměstí 27, 294 41 Dobrovice Výdej z okénka pro seniory, kteří si telefonicky objednají ze dvou jídel uvedených na webu.

326 320 514 + 604 334 614
www.radnicedobrovice.cz

U Karlových Varů Masarykovo náměstí 284
29501 Mnichovo Hradiště
Výdej z okénka, při objednávce 5 a více jídel rozvoz

737 464 203
Facebook

Pension a Restaurace U Mydlářů Jiráskova 884
29501 Mnichovo Hradiště
Výdej z okénka

724 995 127
www.umydlaru.eu

Plaudit T.G. Masaryka 245
29501 Mnichovo Hradiště
Výdej z okénka

733 532 996
www.plaudit.eu

Podzámecká restaurace Arnoldova 91
29501 Mnichovo Hradiště
Výdej z okénka

728 322 285
www.podzameckarestaurace.cz

Agarden restaurant Boseň 7
29501 Mnichovo Hradiště
Výdej z okénka

725 900 155
www.agardenrestaurant.cz

Hotel U Kvapilů Jana Švermy 384
295 01 Mnichovo Hradiště
Výdej z okénka 739 013 407
hotelukvapilu.cz
Amuse Bouche caffè & restaurant Víta Nejedlého 8
29501 Mnichovo Hradiště
Výdej z okénka 605 026 076
amuse-bouche.cz
Restaurace Na Veselce č.p. 32, 294 01 Nová Ves u Bakova Výdej z okénka i bez objednání mezi 10:00 a 14:00 606 494 230 + 739 456 999 www.na-veselce.cz
U Hymrů Klaudiánova 99, 29301 Mladá Boleslav Výdej z okénka 326 731 480 uhymru.eatbu.com
Restaurace U Tetřeva a bufet U Mnicha Jičínská 1372, 293 01 Mladá Boleslav Výdej z okénka 773 391 067 Facebook
Thajská restaurace u Nok Staroměstské nám. 28/7, 29301 Mladá Boleslav Rozvoz, výdej z okénka 736 432 132 thajska-restaurace-u-nok.business.site
Restaurace Zimni stadion Viničná 546/31, 293 01 Mladá Boleslav Výdej z okénka 603 193 350 www.hotelzimnistadion.cz/cs/restaurace-zimni-stadion
Baxant řeznictví U Stadionu 1231, 293 01 Mladá Boleslav Výdej z okénka 739 051 177 www.baxant-reznictvi.cz/boleslav.html
Un Caffé & Bistro Palackého 576 (vchod z ulice B. Němcové) 293 01 Mladá Boleslav Rozvoz, výdej z okénka 608 962 629 Facebook

POŠTA

- Od 19. 3. mají všechny pošty omezeny hodiny pro veřejnost maximálně do 16.00 hod. a s účinností od 21. 3. je zrušen na všech pobočkách víkendový provoz.
- Od středy 25. 3. budou doporučené zásilky doručovány standardním způsobem, tzn. že nebudou ukládány automaticky na pobočkách.
- Od pondělí 23. 3. jsou pobočky otevřeny do 9:00 pouze pro seniory.
- Od 2. dubna bude Česká pošta vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý. Tedy buď doručením na adresu, nebo uložením na pobočce.

VYUČOVÁNÍ

Bakovští učitelé pro své žáky na stránkách Bakovská on-line škola připravují výuková videa.

Úvodní video můžete zhlédnout zde:

Pltforma Booko je nyní na celý jeden měsíc zdarma. Čtenáři si tak mohou užít půjčování knih i během doby, kdy jsou knihovny zavřeny. Zde je návod, jak akci využít:
1. Registrujte a přihlaste se na https://booko.cz/muj-ucet.
2. Pak zadejte kód DETY-LNKM-USJS-XLPB do políčka „Aktivační kód:“ a klikněte na „POUŽÍT KÓD“.
3. Stáhněte aplikaci Booko na Google Play (pro zařízení s Androidem) nebo v AppStoru (pro zařízení Apple).
4. V aplikaci v tabletu nebo mobilu se přihlaste stejným účtem jako na webu.

Na webu Knihovny proti viru mohou nadšení čtenáři i studenti připravující se na maturitu nalézt v elektronické podobě mnohé z oblíbených knih pro volný čas i povinnou četbu. Navíc web nabízí odkazy na další poučné stránky či pořady.

ZRUŠENÉ AKCE

Kulturní:
-
 Koncert 4TET (DK Mladá Boleslav), náhradní termín v jednání
- Koncert Tre Violini (Kosmonosy), náhradní termín je v jednání
- Jarní folkparáda - Poutníci (DK Mladá Boleslav), náhradní termín 3. 6.
- Jazzové jaro (DK Mladá Boleslav), zrušeno bez náhradního termínu, vstupné se vrací na recepci DK
- Koncert Citron (DK Mladá Boleslav), náhradní termín 23. 10.
- Koncert Vašo Patejdl (DK Mladá Boleslav), zrušeno bez náhradního termínu
- Robert Křesťan – Jarní folkparáda (DK Mladá Boleslav), náhradní termín 8. 9. 
- Všechna promítání multikina Cinestar v Mladé Boleslavi, peníze za vstupné zakoupené online se vrací automaticky na kartu, ze které byly zaplaceny, osobně zakoupené vstupenky se refundují na pokladnách
- Cesta na vrchol (ŠKODA Muzeum Mladá Boleslav), zakoupené vstupenky lze vrátit na recepci ŠKODA Muzea, v případě vstupenek zakoupených online přes Tisketmaster je potřeba se obrátit na ticket@ticketmaster.cz
- Koncert Jaroslav Svěcený (ŠKODA Muzeum Mladá Boleslav), zakoupené vstupenky lze vrátit na recepci ŠKODA Muzea, v případě vstupenek zakoupených online přes Tisketmaster je potřeba se obrátit na ticket@ticketmaster.cz
- festival Jeden svět, bude pokračovat za několik měsíců
- Noc s Andersenem (Knihovna města Mladá Boleslav), náhradní termín 15. 5.
- Úsměvy Jaromíra Hanzlíka (Dobrovická muzea), náhradní termín 23. 4.
- Klavírní recitál Jana Čmejly (Městské divadlo Mnichovo Hradiště), náhradní termín bude upřesněn
- Michal je kvítko (Městské divadlo Mnichovo Hradiště), náhradní termín bude upřesněn
- LOLLIPOPZ (DK Mladá Boleslav), náhradní termín v jednání
- Žena za pultem (DK Mladá Boleslav), náhradní termín 24. 10.
- Muzejní noc (Mladá Boleslav), náhradní termín v jednání
- Mistrovství dorostu a juniorů v kulturistice (DK Mladá Boleslav), v jednání termín na podzim

Společnenské:
- Erotický ples (DK Mladá Boleslav), náhradní termín 6. 11.
- Velikonoční jarmark (Českobratrské náměstí Mladá Boleslav), zrušeno bez náhrady
- Velikonoční tvoření (ŠKODA Muzeum Mladá Boleslav), zakoupené vstupenky lze vrátit na recepci ŠKODA Muzea
- UNIVERSE NOC (Sbor českých bratří), v jednání termín na podzim

Sportovní:
- Veřejné bruslení (Zimní stadion Mladá Boleslav, Zimní stadion Benátky nad Jizerou)
- Florbalové kroužky pod záštitou Technology Florbal Mladá Boleslav (Základní školy Mladá Boleslav)
- Veškeré fotbalové zápasy pod záštitou FAČR
- Všechny zápasy a akce ve sportovních halách
- Hokejová extraliga
- Dětské golfové tréninky a FSG simulátory na Golf Mladá Boleslav

DOPRAVA

Od 21. března platí rozhodnutí Krizového štábu Středočeského kraje, podle kterého nebudou v nočních hodinách po 22:30 jezdit autobusy integrované dopravy. V platnosti zůstává rozhodnutí o prázdninovém tarifu na autobusových meziměstských linkách a zrušení školních autobusů.

Od středy 1. dubna jsou zrušeny všechny speciální linky MHD

Od pátku 27. března jsou autobusové linky společnosti Arriva na Mladoboleslavsku v režimu letní celozávodní dovolené automobilky Škoda Auto. Nepojedou spoje se značkami 33, 41, 44 a 73 a nepojedou ani některé rychlíkové spoje mezi Mladou Boleslaví a Prahou. Mimořádně ale budou v provozu spoje s odjezdem v 22:30 po trasách linek 260880 Mladá Boleslav - Sobotka - Jičín a 260900 Mladá Boleslav - Dobrovice - Chloumek

Parkování

Mladá Boleslav: Modré parkovací zóny jsou nyní přístupné všem. Na parkovištích provozovaných městem je parkování zdarma.

Mnichovo Hradiště: do ukončení stavu nouze je parkování na všech zpoplatněných parkovištích zdarma.

OTEVÍRACÍ DOBY OBCHODŮ

Albert
- Hypermarket: denně 7:00-20:00
- Supermarket (Jana Palacha, Mladá Boleslav): 7:00-19:00

Lidl
- Standardní otevírací doba

Kaufland
- Standardní otevírací doba

Penny Market
- denně 7:00-20:00

Billa
- Po-So 7:00-20:00
- Ne 8:00-20:00

Tesco
- Mladá Boleslav: denně 6:00-24:00
- Bělá pod Bezdězem: po-pá 7:00-20:00, so-ne 8:00-20:00

JAK DODRŽOVAT HYGIENU

Jak snížit riziko nákazy koronaviru.

Nezapomínejte ani na dezinfekci povrchů v automobilu. Dezinfikovány by měly být nejvytíženější povrchy. Volant, řadicí páka, ruční brzda, kliky, madla nebo ovládací prvky rádia a infotainmentu, páčky pod volantem (směrovky a stěrače), ovládání tempomatu, loketní opěrka, ovládání nastavení sedadel, rám dveří a kliky z vnějšku vozu nebo třeba madlo zavazadlového prostoru. Tyto zásady platí dvojnásob pro řidiče vozů taxi a další řidiče, kteří přepravují pasažéry. A čím vůz dezinfikovat? Proti koronaviru zabírá nejméně sedmdesátiprocentní roztok alkoholu a třeba isopropylalkohol nijak neublíží žádnému z běžných povrchů v autě. Další rady naleznete ZDE.

Koronavirus v Česku