J. V. Šimák a Mnichovo Hradiště

Akce již skončila

Muzeum města Mnichovo Hradiště Vás zve na přednášku PhDr. Hany Kábové, Ph.D. - J. V. Šimák a Mnichovo Hradiště - k 100. výročí vydání díla „Dějinné paměti okresu mnichovohradišťského“ ve čtvrtek 23. 11. 2017 od 17:00 hod ve volnočasovém centru. Vstupné zdarma.

„Kdybychom procházeli městem Hradištěm v době Budovcově, kdy se stalo zase střediskem velikého zboží, podivili bychom se nemalým rozdílům, znajíce dobu nynější. Ne tak zevnějšku, ač bylo více domů dřevěných nežli od kamene, dřevěná stavení roubená prohnědlých trámů a bílých lišt, zšedivělých střech starého šindele, o širokých podsíních na řezaných sloupcích, o tmavých průjezdech, každé pro sebe mezi uličkami do hlubokých dvorů a zahrádek měla jistě vzhled malebný.“ (ŠIMÁK, J. V. Dějinné paměti okresu Mnichovohradišťského I. Díl. Mnichovo Hradiště, s. 224 : Okresní výbor Mnichovohradišťský, 1917. 460 s.)

Místo konání.: Volnočasové centrum Mnichovo Hradiště, Zámecká 744, 295 01 Mnichovo Hradiště - GPS .: 1url.cz/ztSoI

23. 11.  (17:00–19:00)
V Lípach 148, Mnichovo Hradiště
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT