Dům kultury provoní káva a čokoláda
KDY:
 5. října, 10:00
KDE: Dům kultury Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Zdarma

Pro návštěvníky bude v rámci Festivalu kávy, čokolády a čaje připraveno velké množství stánků s kávou, čokoládou i čajem a výrobky z nich ke koupi či degustaci, workshop vaření s čokoládou, prezentace kaváren, taneční a hudební vystoupení, soutěže i sladké dílničky pro děti. Hosty festivalu budou i Absolutní vítěz 8. mistrovství baristů ČR Mistr kávy 2010 a vítěz Latté art show Café new one 2015.

Ilustrační foto houby.Zdroj: Deník / Lenka Pospíšilová
Vystoupejte si s mykologem na Babu
KDY:
 5. října, 9:00
KDE: Základní škola Horní Stakory
ZA KOLIK: Zdarma

Terénní pěší exkurze s průvodcem mykologem Stanislavem Tutkou do lesů přírodní rezervace Vrch Baba, kde je možné setkat se s velikým množstvím vzácných druhů hub. Zjistěte o nich zajímavé informace, jakým způsobem je zpracovávat a jak se jednotlivé druhy hub využívají. S sebou se doporučuje mít, v případě, že porostou, košík, mykologům pak poslouží zápisník, propiska a fotoaparát.

Ilustrační fotoZdroj: Deník / Redakce
Staňte se detektivy v tropickém ráji
KDY:
 5. října, 13:00
KDE: Ekocentrum Zahrada, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Rodinné vstupné 150 Kč, jednotlivé vstupné 50 Kč.

Na návštěvníky čeká detektivní stopovaná v prostředí tropických deštných lesů. Detektivky v Zahradě jsou určeny zejména rodinám s dětmi od 4 let. Samoobslužná stanoviště jsou rozmístěna po areálu zahrady a po vyluštění tajenky úspěšní detektivové obdrží zasloužený odznak tropického detektiva, navštíví rukodělnou dílničku a setkají se na blízko s živočichem z místní zahrady.

Ilustrační foto.Zdroj: pixabay.com
Park Výstaviště obsadí výstava na stromech
KDY:
5. až 12. října
KDE: Park Výstaviště, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Zdarma

Pátý ročník celorepublikové plakátové výstavy instalované na stromech na podporu důstojné práce. Letos je expozice zaměřená na podmínky pěstování kakaa v západoafrickém státě Côte d’Ivoire (Pobřeží slonoviny), odkud pochází 40 procent kakaa ve světě. Levné kakao, které se dostává do našich obchodů, vykupuje svou nízkou cenu zneužíváním lidí, kteří dodávají základní suroviny, a naší planety.

V novém planetáriu měl nedávno evropskou premiéru snímek V Saturnových prstencích. Jedná se o film ze snímků pořízených sondou Cassini. Foto: Hvězdárna a planetárium České BudějoviceZdroj: Deník / Kamila Dufková
Hvězdárna povypráví O největší a nejhezčí planetě na obloze
KDY:
4. října, 19:00
KDE: Hvězdárna Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 20 Kč

Tradiční Pátky pro veřejnost přinesou přednášku o dvou velice zajímavých planetách Sluneční soustavy. V říjnu bude poslední možnost v dostatečné výšce nad obzorem pozorovat největší z planet Jupiter a společně s ním také Saturn, který je charakteristický svými prstenci. Návštěvníci se dozví fakta o těchto planetách zjištěná z pozorování dalekohledy i z kosmických sond, které obě planety navštívily.