Bělá pod Bezdězem otevře Zámecký klub
KDY:
 12. října, 13:00
KDE: Infocentrum na zámku, Bělá pod Bezdězem
ZA KOLIK: Zdarma

V sobotu je pro návštěvníky připraveno příjemné odpoledne s výtvarnicí a zpěvačkou Milli Janatkovou. Otevření a prohlídka nových prostor Zámeckého klubu bude doplněno o výtvarnou dílnu s malováním, které jistě zvládnou i úplní začátečníci, a v závěru i o koncert Milli. Po celé odpoledne bude připraveno zdravé občerstvení a domácí limonáda. Materiál pro tvoření bude k dispozici na místě

Ilustrační foto
Mladoboleslavské divadlo představí hru Můj nejlepší kamarád
KDY:
11. října, 19:00
KDE: Městské divadlo Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 260 Kč - 360 Kč

Divákům se představí Aleš Háma a Petr Motloch v rolích nejlepších přátel Bernarda a Phillippa. Bernard pracuje na skvělém postu a zároveň doplácí na svou vášeň sukničkáře. Svou milenku dokonce přivede do jiného stavu. Kdyby se o tom dozvěděla jeho manželka, přišel by o všechno. Proto požádá o pomoc svého kamaráda Phillipea, dobráka od kosti, který žije spořádaně se svou přítelkyní Alicí a nemá peněz nazbyt.

Ilustrační foto
Dobrovická muzea zvou na Cukrové slavnosti
KDY:12. října, 10:00
KDE: Dobrovická muzea, Dobrovice
ZA KOLIK: Jarmark: dospělí 30 Kč, zvýhodněné 15 Kč; exkurze: dospělí 120 Kč, zvýhodněné 80 Kč.

Pro návštěvníky sladkého jarmarku bude připraveno historické pečivo nebo řepánky i přírodní sirupy a marmelády. Doprovodný program nabídne tvoření z korálků a slámy, předení na kolovrátku nebo malování na textil a kameny. Každou hodinu od 11 do 14 si zájemci budou moci vyzkoušet naučit se žonglovat a po celý den bude možnost prohlédnout si cukrovar a zdarma navštívit výstavu Oldřich Linka: Za svobodu!

Ilustrační foto. Foto: archiv OC Březinky
Mnichovo Hradiště provoní Restaurant Day
KDY:
12. října, 11:00
KDE: Dopravní hřiště, Mnichovo Hradiště
ZA KOLIK: Zdarma

Podzimní Restaurant Day nabídne množství stánků s domácími dobrotami i pochutinami profesionálních kuchařů. Jedná se o celosvětový festival jídla, kdy si každý může vytvořit restauraci, kavárnu nebo bar na jeden den. Hlavní myšlenkou je se pobavit a sdílet nové zkušenosti ohledně jídla a vaření. Hudební doprovod zařídí tentokrát DJ Sphinx a pro děti se je připravena zábava ve formě dílniček a malování s Natalií.

Ilustrační foto
Dům kultury roztančí charitativní Romský ples
KDY:
11. října, 19:00
KDE: Dům kultury, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: 300 Kč

Velký sál Domu kultury hostí taneční událost v podobě charitativního plesu, jehož výtěžek poputuje Dětskému domovu v Milovicích. Při příchodu účastníky přivítá cimbálová muzika a během večera se na pódiu vystřídají Chorus Maťo ze Slovenska, Gypsy Čonkovci, Milan Kroka, David Rostaš, Ernest Dančo Band nebo Natálie Dančová. Ples ozvláštní také taneční vystoupení souborů z Brna a Mimoně. Celým večerem bude provázet moderátor Richard Samko.