Pohádka pobaví nejmenší
KDY:
15. února, 15:00
KDE: Komorní sál MKZ, Bělá pod Bezdězem
ZA KOLIK: 40 Kč

Divadelní představení Divadla Rolnička z Liberce. Pohádka o tygříkovi, který se všeho tuze bál, ale také byl velmi pyšný na své krásné tygří pruhy. Strach a tygří pruhy však nemohou být pohromadě! A tak se stalo, že tygřík za trest o své krásné pruhy přišel. Moc a moc by je chtěl získat zpátky. Vydal se tedy do světa hledat odvahu.

Tučňáci na arše zachraňují varhany
KDY:
16. února, 15:00
KDE: Záložna Benátky nad Jizerou
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

V rámci projektu na záchranu varhan v kostele sv. Máří Magdalény Dejte hlas novobenáteckým varhanám Římskokatolická farnost Benátky nad Jizerou zve na divadelní představení Tučňáci na arše. Po divadelním představení následuje výtvarná dílna pro děti i dospělé.

Učitelé se naučí používat naučné texty
KDY:
14. února, 13:00 a 15. února, 9:00
KDE: Volnočasové centrum Mnichovo Hradiště
ZA KOLIK: -

MAP II Mnichovohradišťsko zve učitele na dvoudenní workshop Rozvíjíme čtenářskou gramotnost s naučným textem. Rozvoj čtenářské gramotnosti je celospolečensky vnímán jako velmi podstatný, vždyť “čtení a čtenářská gramotnost patří mezi nezbytné předpoklady k rozvíjení klíčových kompetencí. Přihlášení na workshop na www.map-mh.cz.

Tanečníci zazáří v Benátkách
KDY:
15. února, 13:30
KDE: Aréna NIBE, Benátky nad Jizerou
ZA KOLIK: 50 Kč, snížené 20 Kč

Město Benátky nad Jizerou zve na přehlídku postupové soutěže v latinskoamerických a standardních tancích. Od 13:30 proběhne soutěž ve standardních tancích, od 15:40 pak v tancích latinských. Časy jsou orientační.

Zamilovaná detektivka v Zahradě
KDY:
 15. února, 13:00
KDE: Ekocentrum Zahrada, Mladá Bolesalv
ZA KOLIK: 50 Kč, rodinné (1–2 dospělí a 2–3 děti) 150 Kč

Na návštěvníky Ekocentra čeká detektivní stopovaná na téma láska. Jakými způsoby si ji projevují různá zvířata? A podaří se detektivůmnajít ztracenou nevěstu? Samoobslužná stanoviště jsou rozmístěna po areálu zahrady a po vyluštění tajenky úspěšní detektivové obdrží zasloužený odznak detektiva, navštíví rukodělnou dílničku a setkají se na blízko s živočichem z místní zahrady.