Svatováclavská spanilá jízda opět projede Mladou Boleslaví

Přehlídka historických vozů ve svém 18. ročníku nabídne v pondělí 28. září spanilou jízdu městem, která odstartuje z Komenského náměstí, kde se auta začnou řadit již od 7. hodiny ranní a kde vystoupí velocipedisté a kosmonoské mažoretky Pomněnky. Pro průjezdu městem auta zaparkují na městském stadionu, kde si je od 9:30 mohou návštěvníci prohlédnout a doprovodný program zde nabídne dětskou show Hejblíkovic, koncert kapely Brontosauři Revival a Honzy Křížka s kapelou a pirátskou show pro děti. Kromě občerstvení bude na místě řada atrakcí, interaktivní tvořivé dílny a dopravní hřiště.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové tipy

Bleší trhy u sanatoria nabízí kapacitu pro stovky prodejců

Bleší trhy u Pírkova sanatoria v Mladé Boleslavi 27. září od 6 hodin opět nabídnou kapacitu až několik stovek prodejců na ploše sedmi tisíc metrů čtverečních. Prodejci a kupující si tak mohou vyměňovat starožitnosti, knihy, hračky, auto i moto díly, keramiku, sklo, nábytek i další. Trhy nabízí možnost objevit a získat nepřeberné množství pokladů. Prodávající za svou účast zaplatí poplatek ve výši 100 korun. Na místě je zajištěno také občerstvení. Vstup pro zákazníky bude otevřen v 7 hodin.

Zahrají Mozarta

Slavnostní koncert Requiem Wolfganga Amadea Mozarta si mohou milovníci vážné hudby poslechnout 26. září od 18 hodin ve Sboru česckých bratří v Mladé Boleslavi. Zahrají a zazpívají Radka Černíková, Petra Vondrová, Čeněk Svoboda, Libor Novák, pěvecký sbor Ještěd a členové orchestru Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Řídit koncert bude dirigent a sbormistr sboru Ještěd Marek Müller.

Závodníci se setkají ve Bělé

Milovníci rychlých vozů se mohou 26. a 27. září těšit na další dvoudenní závod v bělském Adventure Landu. Tentokrát s dobrovolnou noční rychlostní zkouškou. Už v pátek je možné projít technickou a administrativní přejímkou. V sobotu a neděli pak přijdou na řadu rozpravy s jezdci, jízdy k seznámení s tratí a nakonec rychlostní zkoušky toho dne, včetně sobotní noční rychlostní zkoušky. Vyhlášení výsledků se uskuteční v neděli odpoledne. Závodníci mohou jet jen jednu denní rychlostní zkoušku.

Zahradnictví zve na Dýňování

Návštěvníci mladoboleslavského zahradnictví Jiná Zahrada se mohou 25. září od 11 hodin těšit na tvorbu a vyřezávání dýní, skákací hrad a ochutnávání dýňových dobrot. I letos budou na místě zvířátka, s nimiž se budou děti moci pomazlit. Nakonec od 16 hodin přijde na řadu koncert kapely RockSet, která připomene hity a atmosféru z koncertů světového fenoménu Roxette. Dýně k vyřezávání bude možné zakoupit na místě.