Byla podkopána, a na jedné straně se sesunula o celé patro. Její stabilita však byla později obnovena, a dodnes je přístupná veřejnosti. Výhled z ní ocenil i Karel Hynek Mácha, na jehož počest je zde umístěna bronzová deska. Aktuálně tento výhled obsáhne údolí Jizery, část Mladé Boleslavi a věž Lorety v Kosmonosích. V letních měsících je zřícenina dějištěm pestrého kulturního programu. Otevřeno je od úterý do neděle od 10 do 17 hodin.

Další víkendové pozvánky

Bělá Market zve na Dětský den

Na nádvoří bělského zámku budou 30. května od 14 hodin k oslavě Mezinárodního dne dětí připraveny dílničky, občerstvení, skákací hrad, balónkové kouzlení, dětské tetování a od 17 hodin také divadelní představení Pohádkové písničky. Dílničky nabídnou možnost vyrobit si korunku pro princeznu nebo meč pro rytíře, navléknout si korálkové náramky, prstýnky a náhrdelníky, uvázat si kytičku nebo věneček do vlasů nebo si ozdobit pár perníčků. Na akci bude nutné dodržovat hygienická opatření, tedy mít zakrytá ústa a nos, dodržovat odstupy ve frontách, pravidelně si dezinfikovat ruce či neúčastnit se jí s respiračním onemocněním či zvýšenou teplotou. Vstup na Dětský den je zdarma.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Burza a Bleší trhy Mladá Boleslav jsou opět v plném proudu

Bleší trhy v Podchlumí Maroku u Pírkova sanatoria v neděli 24. května od 6 do 12 hodin opět nabídnou kapacitu až 400 prodejců na ploše 7 tisíc metrů čtverečních. Prodejci a kupující si tak mohou vyměňovat starožitnosti, knihy, hračky, auto i moto díly, keramiku, sklo, nábytek i další. Trhy nabízí možnost objevit a získat nepřeberné množství pokladů. Prodávající za svou účast zaplatí poplatek ve výši 100 Kč. Vzhledem k současné situaci platí přísná hygienická opatření, nakupující by měli dodržovat odstup od ostatních a mít roušku, prodejci musí mít na sobě rukavice a na stole dezinfekci.

Multikino vítá diváky nabitým programem

Pro příznivce multikina Cinestar je o víkendu připraven program složený z válečného dramatu 1917, road movie Afrikou na pionýru, akčního snímku Bloodshot s Vinem Dieselem, české komedie Chlap na střídačku, romantické klasiky z pera Jane Austenové Emma, animovaného filmu Frčíme, rodinné komedie Ježek Sonic, snímku Le Mans '66, animované pohádky Ledové království II, hororů Lov a Neviditelný, českého dokumentu V síti i jeho přístupnější verze V síti: Za školou.