Ztvární Máj jako hraný film
KDY: 
1. května od 17:00
KDE: YouTube Městské divadlo Mladá Boleslav 
ZA KOLIK: Zdarma

Byl pozdní večer první máj večerní máj byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. Tak začíná známá skladba Karla Hynka Máchy poprvé vydaná v roce 1836. A tu se také nyní rozhodlo Městské divadlo v Mladé Boleslavi natočit v lokacích Mladoboleslavska. Ke ztvárnění si tvůrci vybrali hrady Bezděz a Mladá Boleslav, zříceninu Zvířetice nebo mladoboleslavský Havelský park. Na záznam lyricko-epické skladby se mohou diváci těšit na YouTube kanále divadla.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Čarodějnická stezka vede parkem
KDY: Od 30. dubna do 2. května
KDE: Park v Sokolovské ulici, Mnichovo Hradiště
ZA KOLIK: 30 Kč

Do parku v Sokolovské ulici se slétly čarodějnice. Pro předškoláčky a prvňáčky jsou připraveny úkoly od čarodějnice Žofky a jejích pomocníků, jejichž splněním mohou malí účastníci získat části velkého zaklínadla, které jim pomůže dostat Certifikát malého čaroděje. K řešení bude potřeba čtečka QR kódu, tužka a hrací karta, kterou je možné zakoupit za 30 Kč v předprodeji v hračkářství Amina a o víkendu v Klubu dětí a mládeže.

Měsíc v noci na 27. dubna svítil opravdu jasně
Tajemný růžový měsíc zářil nad Mladou Boleslaví. Pocítili jste jeho moc?

Zvířetice zvou k návštěvě i hře o Tajemství hradního trezoru
KDY: 
Kdykoliv
KDE: Zvířetice, Bakov nad Jizerou
ZA KOLIK: Zdarma

Areál zříceniny Zvířetice je opět otevřen. Návštěvníci si v režimu volně přístupné zříceniny mohou projít celý areál, jen věž je prozatím stále uzavřena. Zřícenina bude přístupná i o víkendech zdarma a nyní je možné zahrát si novou hru Tajemství trezoru. Účastníci nebudou o výhru připraveni, budou si ji moci vyzvednout přes výdejní okénko turistického informačního centra Zvířetice.

Písně legendárního Eltona Johna zazní v pátek ve vašem obýváku
KDY: 
30. dubna od 19:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 490-1390 Kč

Rocketman – Tribute to Sir Elton John. Tak se jmenuje páteční online koncert, v rámci kterého si veřejnost bude moci poslechnout písně světově proslulého zpěváka, klavíristy a skladatele Eltona Johna. Obstará je oficiální tribut čtyřiasedmdesátiletého Brita. „Ta atmosféra vás doslova pohltí, budete očarováni. Identický vzhled, identický živý hlas, originální kostýmy – zcela se pohroužíte do světa hudby Eltona Johna,“ slibují organizátoři s tím, že vstupenky lze zakoupit za 490 korun na webu smsticket.cz.

Panorama Mladé Boleslavi
RETRO: Co je nyní ve známých budovách z historie Mladé Boleslavi? Poznáte je?

Každý vyhrává aneb oslavte s Jaroslavem Duškem narozeniny
KDY: 
30. dubna od 20:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 150 Kč

V pátek 30. dubna, v den 60. narozenin Jaroslava Duška, bude online přístupný nejnovější improvizační počin aktérů Divadla Vizita. Jaroslav Dušek, Pjér la Šéz' a Zdeněk Konopásek se před pár týdny sešli na jevišti Divadla Kampa. Výsledkem je improvizační „jízda“ plná slovních hříček, myšlenek, nápadů, asociací, sarkasmů i neodmyslitelné hudby, které dohromady tvoří zajímavý celek. Zároveň tak bude možné v této době finančně podpořit Divadlo Vizita a neziskové organizace, s kterými Jaroslav Dušek léta spolupracuje. Vstupné je 150 korun.

Divadelní hra odhalí tajemství záhadných nováčků
KDY: 
1. května od 19:00
KDE: djkt.eu
ZA KOLIK: 100 Kč

Online projekci divadelní hry „Každý má svou pravdu“ mohou zájemci zhlédnout v sobotu 1. května od 19 hodin. Do města se přistěhují noví obyvatelé. Kdo jsou? Proč se straní ostatních? Informace o nich a jejich tajemném chování se zjevují postupně, jsou mnohdy protichůdné a ctihodní občané jsou samozřejmě zvědaví. Vždyť na každém šprochu je pravdy trochu. Vstupné je od 100 korun.

Pohled na Skalsko od valu
RETRO: Jak je to vlastně se Strenickým potokem? Opravdu se tak jmenuje?

Na koncertě zazní jazz, blues, soul i šanson
KDY: 
1. května od 20:00
KDE: Facebook - Klub Kotelna
ZA KOLIK: Zdarma

Online koncert kapely Bitter Mood se uskuteční v sobotu 1. května od 20 hodin z klubu Kotelna. Stream koncertu bude možné najít na facebookových stránkách kapely. Členové hudební skupiny Bitter Mood pochází převážně z Vysokého Mýta. Hrají písničky vlastní i převzaté, na pokraji šansonu, blues, soulu a jazzu. Kapela vystupuje především na klubové scéně a komornějších akcích, jako jsou vernisáže, výstavy a dalších. Vystoupení je zdarma.

Pomůžete předčasně narozeným?
KDY: 
2. května od 6:00 do 22:00
KDE: Kdekoliv
ZA KOLIK: 100 Kč

První květnovou neděli se uskuteční charitativní běh a procházka organizace Nedoklubko na podporu neonatologických oddělení pečujících o předčasně narozená miminka. Akce se může zúčastnit každý, trasa i místo jsou libovolné, stačí se pouze zaregistrovat a své startovné ve výši minimálně 100 Kč věnovat jedné z 33 nemocnic s neonatologickým oddělením. Virtuální podoba umožňuje možnost zapojení odkudkoli. Cílem je v tento den společně uběhnout a ujít 8 500 kilometrů, právě tolik dětí se v České republice každý rok narodí předčasně. Registrace probíhá www.miminkadodlane.cz do 30. dubna.

Strakapoud si oblíbil pouliční lampu
Strakapoud se rozhodl, že ho bude slyšet

Eva Hronková a Štěpán Vrána budou mluvit o svých pěti týdnech v Nepálu
KDY: 
1. května od 20:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Za pět týdnů v březnu 2021 procestovali poloprázdný Nepál. To je v kostce příběh Evy Hronkové a Štěpána Vrány, kteří o tomto zážitku budou mluvit v další z přednášek z cyklu Kolem světa online. Veřejnost se s nimi mimo jiné podívá například do základního tábora pod Mount Everestem, tématem budou také další známá nepálská místa. Řeč bude o národním parku Chitwan, nosorožcích, slonech, rodišti Budhy v Lumbini nebo městě jezer Pokhaře. "Nepálci nám kladli na srdce, abychom doma vyřídili, že je to bezpečná země a rozhodně se nemusíte bát tam dorazit. Čekají na každého turistu jako na smilování, a tak se vás našim vyprávěním pokusíme nalomit a třeba i inspirovat k jarnímu výletu,“ vzkázali cestovatelé. Vstupenky lze sehnat za 99 korun na www.smsticket.cz.

Jak na rozchody stylově? Napoví Iva Pazderková a Adéla Elbel
KDY:
1. května od 20:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 250-1000 Kč

Máte rádi humor? Ano? To by vás mohl pobavit mix improvizovaného stand-upu, skečů a upřímnosti na téma muži a ženy, který v sobotu obstará duo Iva Pazderková a Adéla Elbel. Tématem tentokrát bude Rozchody stylově. „Jak asi správně tušíte, obě jsme ve vztazích s muži naprosté přebornice a nebojíme se naše zkušenosti sdílet a dokonce vám i poradit. Ano, vy budete součástí show. Můžete se nás zeptat na co chcete a my odpovíme na všechno. Poradíme jak se rozejít, aby si on ani nevšiml, jak si naopak nevšimnout, že vás opustil on, probereme naše dávné i stávající vztahy, řekneme si, jaké je to být single v době covidové, jak se připravit na rande a prozradíme své ženské triky a ještě mnohem víc,“ uvedly aktérky. Vstupenky lze zakoupit od 250 korun na webu goout.net.

Jaký předmět jsme pro vás vyfotili tentokrát?
HÁDANKA: K čemu byste použili předmět na fotografii?