V Benátkách ochutnají vlastní burčák
KDY: 21. září, 16:00
KDE: Konírna pod zámkem, Benátky nad Jizerou
ZA KOLIK: Zdarma

Na benáteckém zámku proběhne Posezení s burčákem. Jako hrdý člen Burčákové unie bude město nabízet burčák z vlastních hroznů. Zahájení akce proběhne v Burčákové uličce a od 16:15 už se mohou návštěvníci Konírny u Plajchu pod zámkem těšit na hudební produkci cimbálové muziky Kyčera a Pepina Matury s jeho akordeonem. Kromě burčáku bude k ochutnání i víno a jiné občerstvení.

Ilustrační fotoZdroj: Deník / Daniel Porazil
Dětský den NATO
KDY:
 20. září, 9:00
KDE: Letiště Mnichovo Hradiště
ZA KOLIK: Zdarma

Pro nejmladší návštěvníky je připraveno plno zábavy včetně skákacího hradu. K dispozici budou statické ukázky letadel, interiéru letounů a pro zájemce je tu dokonce i možnost letu nad Českým rájem. Na místě bude k dispozici také hasičská a policejní technika, která akci zpestří. Dopoledne je program vyhrazen pro školky a školy z blízkého okolí, v odpoledních hodinách už mohou na akci zavítat rodiny s dětmi.

Model železniceZdroj: Deník / Kamil Košun
Dny otevřené klubovny s modelovou železnicí
KDY:
 20.-21. září
KDE: Klubovna PTS Táborník, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Zdarma

Oddíl železničních modelářů zve všechny milovníky železnic na dny otevřené klubovny. Děti i dospělí se můžou těšit na modelové kolejiště velikosti Z a TT nebo na zahradní železnici. Pro děti budou připraveny různé soutěže a také skákací hrad. Vše se uskuteční v klubovně v Kollárově ulici. V pátek akce probíhá od 16 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 14 hodin.

Ilustrační fotoZdroj: Deník / VLP Externista
Mini Maker Faire – světová přehlídka inovátorů, kutilů a vynálezců
KDY:
 21.-22. září
KDE: Industriální hala za Střední průmyslovou školou, Mladá Boleslav
ZA KOLIK: Zdarma

Festival představí přes dvacet kutilů, kteří si pro návštěvníky všech věkových kategorií připravili zajímavý program, interaktivní instalace a také praktické workshopy, skrz které budou moci návštěvníci lépe novou technologii pochopit a také si některé věci vyzkoušet v praxi. Mezi hlavní témata patří 3D tisk, drony či roboti. Zajímavé přednášky nabídne také Vzdělávací centrum Na Karmeli.

zámek Mnichovo HradištěZdroj: Deník / Michaela Barvová
Komentované prohlídky na zámku Mnichovo Hradiště
KDY:
 22. září, 11 a 14 hodin
KDE: Zámek Mnichovo Hradiště
ZA KOLIK: Základní 60 Kč, snížené 40 Kč

V neděli se budou konat komentované prohlídky mezinárodního projektu a spolku VIA SACRA na dny Evropského kulturního dědictví. Pro návštěvníky je tato příležitost dostupná u třetího návštěvnického okruhu s poukazem na poutní místo Ostrova sv. Anny a dlouholetou spolupráci s Německými a Polskými poutními místy.