Nový čas přinesl poznatky Alice Jančokové, která se zabývá rodokmeny. „Arnoldův pradědeček se původně jmenoval Wenzel (Václav) Mach. Narodil se roku 1841 v Kočově u Tachova. Z rodné obce odešel do Štýrska, kde v hornické obci Neuberg an der Mürz pracoval jako kovář,“ uvedla v Novém času Alica Jančoková.

Jak dále badatelka zjistila, Wenzel se v roce 1871 zapletl s místní dívkou Kunigunde Schwarzenegger, se kterou měl nemanželského syna Carla. K otcovství se přihlásil, ale vztah s uvedenou dívkou nepokračoval. „Carl ve svých 17 letech přijal příjmení své matky, Schwarzenegger. V roce 1897 se oženil s Cecilií Hinterleitner a měl s ní čtyři děti, mezi nimi i Gustava, otce světoznámého Arnolda," zjistila dále Jančoková, která čerpala informace z amerických zdrojů.

Jak Deníku potvrdil historik Jiří Nenutil, informace o Schwarzeneggerových předcích z Kočova na Tachovsku je ověřená a pravdivá. „Na mezinárodní Wikipedii je skutečně uveden jako rodiště pradědečka Kočov u Tachova,“ řekl.

Zpráva potěšila i starostu Kočova Miroslava Peška. "Tuto informaci od vás slyším poprvé, zatím se to ke mě nedoneslo," řekl Deníku. "Pro nás jako pro obec je to pozitivní zpráva, každé zviditelnění je dobré. Pokud se k tomu bude chystat jakákoliv akce, výstava, nebo něco podobného, rádi ji podpoříme," uvedl.

U Kočova natáčel Zdeněk Troška s Karlem Gottem

Nenápadný Kočov se tak stále více stává filmařskou vesnicí. Před více než 20 roky natáčel v okolí režisér Zdeněk Troška některé scény své pohádky Z pekla štěstí 2.

Kočov byl v tu dobu v obležení zejména německých fanynek Karla Gotta, který v pohádce účinkoval. A loni byla jako vzpomínka na natáčení na ruinách kostela sv. Jána u Kočova odhalena, za účasti Zdeňka Trošky, pamětní deska.