Kdybyste před dvěma lety nejela na vodu a s kamarády z kapely neskončila kvůli dešti v hospodě, nebyla by nová písnička. Jsou neplánované akce ty nejlepší?
Určitě! Vlastně vždycky, když věci nešly úplně podle plánu, stalo se něco super, co všechny vzpomínky udělalo stokrát krásnější. Určitě jsem spíš pro neplánovaná dobrodružství.

Anna Julie Slováčková natočila klip k písničce Prší a leje jako z konve:

Zdroj: Youtube

Každoročně jste jezdila s přáteli a kapelou Vltavu. Byli jste už i letos?
Zatím ne. Mám hodně práce s doděláním druhé desky a přípravami říjnového koncertu v Lucerna Music Baru. Nějak nedokážu říct, jak přesně na tom budu s časem v nejbližších týdnech. Kdybychom se s kamarády dokázali dohodnout na daném termínu, jela bych moc ráda. Spíš ale jinou řeku než Vltavu… chceme už mít svůj klid. (smích)

Na stylový křest klipu, v hospodě na místě jeho vzniku, tedy nedojde?
To by bylo moc hezký, ale máme ji trochu z ruky. Myslím, že jsme vše řádně oslavili už při natáčení klipu, kde pivo teklo proudem a všichni se skvěle bavili. Takže rodinný křest proběhl už při samotné tvorbě videa.


Nahrává se anketa ...

Pokud se nečekaně strhne večírek, jste ráda středem pozornosti, organizátorkou zábavy?
Celkově ráda věci organizuji, jen to trochu hraničí s perfekcionismem. Kdyby se pak něco nedařilo, budu hrozně nervózní. Hodně záleží, s jakou náladou na večírek jdu. Někdy sedím tiše v koutě, jindy, jako u vzniku songu Prší a leje jako z konve, jsem schopná zpívat a tančit na stole.

Ta píseň vznikla „pod rouškou dobré nálady“. Veselení vás baví?
Určitě nepatřím k těm, kdo na večírcích vydrží do ranních hodin. Takové ponocování už moje tělo nezvládá.

Poslechněte si skvělý podcast Adély Noskové s Annou Julií Slováčkovou: 
Anna Julie Slováčková: Prý bych měla zhubnout a přestat žrát!
Bakstage s Adélou NoskovouZdroj: Se svolením IGlanc

Klip i píseň se natáčely v hospodě. Žádné umělé zvuky, ale skutečný ruch. Máte hostince ráda?
Miluju hospody! Moje první brigády se odehrávaly v klasických vesnických hospodách. Jde o místo, kam se lidé chodí bavit, kde si můžou dát něco dobrého k jídlu… Když to nepřehánějí s alkoholem a pijí s mírou, je to, obzvlášť pro nás Čechy, jako napajedlo pro divokou zvěř. (smích)

Anna Slováčková.
Rakovina mě naučila být víc asertivní, říká Anna Slováčková

Pijete ráda pivo?
Pivo zbožňuju. S realizací videoklipu nám pomohl pivovar Gambrinus, kterému jsem za pomoc moc vděčná a byla to pohodová spolupráce.

A máte oblíbenou hospodu?
Ta už je bohužel nějaký pátek zavřená. Bývala v Budečské ulici v Praze. Ráda se ale vracím do Vinohradského pivovaru, výborné pivo mají ve Výčepu. Objevuji i nové prostory.

Anna Julie Slováčková
Anna Julie Slováčková: Dokážu ženu ocenit i bez soutěží krásy

Mezi lidmi se obecně míní, že pivo se točí. Od kdy víte, že se točí klip, ale pivo se čepuje?
Od té doby, kdy jsem ho jako malá čepovala u nás na chalupě a hrála si na výčepní. (smích)

Jste spíš typ hospoda, nebo kavárna?
I přes mou lásku k pivu je ta ke kávě asi silnější.

Anička Slováčková si pořídila čtyřnohého mazlíčka.

Jak si zatím užíváte prázdniny?
V červenci jsem se hodně věnovala dalším projektům, které jsou zatím v plenkách. Před prázdninami jsem na ně neměla dost času. Taky se starám o pejska, mám malé štěňátko. Ráda bych s ním i během srpna co nejvíce výletila. Byla jsem ale už u moře a poletím také na dovolenou s tátou… Mám ještě v plánu taky zajet na chalupu. Vzhledem k tomu, že mám ale hodně koncertů s kapelou, je mi už teď jasné, že letos v létě opět všechno nestihnu.