Ověřit připravenost na možnou povodeň je cíl cvičení Vltava a Labe 2007, které včera začalo. Ve Středočeském kraji se do něj zapojily desítky měst a obcí, Mladoboleslavsko nevyjímaje.

„Mladoboleslavský magistrát je do cvičení také zapojen,“ řekla Deníku tisková mluvčí magistrátu Jitka Zinke. Více informací o celém cvičení ale chce vedení města sdělit až po jeho skončení.

„Toto třídenní cvičení má komunikačně–štábní charakter. Jeho cílem je tak především metodicky procvičit činnost a vzájemnou komunikaci povodňových orgánů a orgánů krizového řízení během povodní velkého rozsahu,“ přiblížil cvičení tiskový mluvčí tiskový mluvčí Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Petr Kopáček.

„Několik esemes zpráv mi už dorazilo. Později bylo ještě telefonicky ověřováno, zda zpráva došla včas a v pořádku,“ uvedl místostarosta Bakova nad Jizerou Jiří Hieke. Podle jeho slov všechna komunikace funguje dobře.

Do cvičení se na Mladoboleslavsku zapojily desítky obcí. Kromě už zmíněné Mladé Boleslavi a Bakova nad Jizerou jde i o další obce v těsné blízkosti řeky Jizery.

Lidé žijící poblíž řeky se ale nemusejí ničeho obávat. „Cvičení se účastní i složky integrovaného záchranného systému, tedy policie, hasiči a armáda. Vzhledem ke štábnímu charakteru by cvičení nemělo nijak narušit běžný život občanů,“ uklidnil obyvatele mluvčí Kopáček. Protipovodňové cvičení se koná celé tři dny. V celé republice se do něj zapojilo na 135 obcí, 7 krajů a více než 1000 osob.