deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Bývalý londýnský policista dostal doživotí: David Carrick se přiznal k 24 znásilněním a dalším sexuálním útokům. Může být předčasně propuštěný nejdříve za 30 let.
Úprava podpory uprchlíků: Poslanci vládních stran by chtěli urychlit projednávání úprav tak, aby novela nazývaná lex Ukrajina prošla už v pátek.
Erdogan v Turecku vyhlásil výjimečný stav: Platit bude tři měsíce v deseti zasažených regionech. Mohutné zemětřesení vyvolává obavy z nové humanitární krize.
Záchranné práce v plném proudu: V tureckém regionu Hatay vyprostili dítě s matkou, které uvízlo na 29 hodin v troskách budovy, uvedla agentura Anadolu.
Oběti zemětřesení: WHO varovala, že celkový počet obětí včerejšího neštěstí v Turecku a Sýrii může přesáhnout 20 000.
Postup bojů: Rusko zasáhlo další civilní cíle, způsobila požár v městské nemocnici a poškodila pět obytných domů, tvrdí Kyjev.
Smrtící zemětřesení: V severozápadních částech Sýrie jsou v bezútěšné situaci. Humanitární pomoc přichází pomalu a chybí technika i lidé.
Potravinová krize v Jižním Súdánu se prohlubuje: Tamní nevládní organizace, které s problémem mohou okamžitě pracovat, nejsou přímo financovány, odhaluje The Guardian.
Štěstí v neštěstí: Ghanský slavný fotbalista Christian Atsu byl v Turecku uvězněn pod troskami po zemětřesení. vytáhli ho živého.
Modlitba za smrt prezidenta Bidena: Tu veřejně pronesla republikánská poslankyně Lauren Boebert. Je známá oblibou zbraní a šířením dezinformací.
V Děčíně vystavují unikát: Lidé v tamním muzeu uvidí 300 let starou Müllerovu mapu Čech. Výstava Kudy, kudy cestička se otevře zítra.
Zemřel František Cipro: Bývalý hráč a trenér Slavie prohrál boj s dlouhodobou nemocí. Bylo mu 75 let.
Sázky na Babiše: Peníze zpět na sítích požadovali spíše trollové, skutečně poškození se stydí, uvedl iRozhlas.
SPD je proti zvýšení věku odchodu do důchodu: Zvyšovat ho z 65 na 68 nechtějí, řekl Okamura. Pekarová Adamová v neděli uvedla, že zvýšení koaliční TOP 09 podporuje.
Smrtelné zemětřesení: Německo vyzvalo Rusko, aby vyvinulo tlak na Sýrii a umožnilo rychlý přísun humanitární pomoci obětem zemětřesení.
Klimatická krize ovlivňuje rychlost na silnicích: V Rakousku a Německu proto debatují o snížení rychlosti na dálnici na 100 km/h, mimo obec na 80 km/h a v ní na 30 km/h.
Kauza kolem firmy Chambon: Soud pravomocně zprostil obžaloby lobbistu Janouška a další 4 lidi. Měli vylákat od pojišťoven přes 239 milionů korun.
Gentleman silnic: Cenu v Pardubicích předali policisté Josefovi Šeflovi, jehož pomoc při nehodě byla zásadní pro zraněnou řidičku.
Haiti v nejhorší krizi od zemětřesení v roce 2010: Kvůli eskalaci násilí gangů, politické nestabilitě a epidemii cholery polovina dětí nepřežije bez humanitární pomoci.
Česko-slovenské vztahy: Zeman vyjádřil naději, že dobrá úroveň vztahů mezi bude pokračovat i s jeho nástupcem v úřadu Petrem Pavlem.
Válka na Ukrajině: Ruské síly na východě Ukrajiny zřejmě hromadí munici a vytvářejí vojenské rezervy před ofenzivou, tvrdí Kyjev.
Pomoc po zemětřesení: Část týmu českých hasičů zahájila průzkum zemětřesením zasaženého města Adiyaman v Turecku. Zbytek čeká na techniku.
Krpálek nemůže trénovat: Dvojnásobný olympijský vítěz v judu má po zranění z nedělního turnaje v Paříži ruku fixovanou u těla.
Triky pachatelů kybernetické kriminality: U obětí vyvolávají strach, zvědavost či ziskuchtivost, zneužívají jejich důvěru, neopatrnost, neznalost i časovou tíseň.
Pomoc po zemětřesení: Na účtech českých humanitárních organizací se za prvních 24 hodin sešly stovky tisíc korun na pomoc Turecku a Sýrii.