deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Tragické zemětřesení: Záchranáři v Turecku z trosek vyprostili novorozeně, které bylo pupeční šňůrou stále připoutané k matce. Ta nepřežila.
Program vlády: Dnes projedná úpravy azylových zákonů, jmenování rektora Západočeské univerzity v Plzni a návrh ministerstva dopravy.
Uganda a dodržování lidských práv: Země prohlásila, že neobnoví mandát úřadu OSN pro lidská práva s tím, že na jejich dodržování už dokáže dohlížet sama.
Nájmy ve Zlaté uličce: Domky o stejné rozloze Hrad v uplynulých letech pronajímal za diametrálně odlišné ceny, odhalil Deník N.
Pokuta za sen: Soud v ruské Čitě udělil muži pokutu v přepočtu 21 860 korun za to, že BBC a televizi Dožď popsal svůj sen o Zelenském.
Nová legenda: Útočník Los Angeles Lakers LeBron James překonal Kareema Abdula-Jabbara a stal se historicky nejlepším střelcem NBA.
ANO zhodnotí Babiše: Debata se povede i o tom, zda si šéf ANO nechá svůj poslanecký mandát.
Meningitida v Mexiku už zabila 35 žen: Mexická policie zadržela lékaře a další dva lidi v souvislosti s dosud neobjasněnou epidemií ve státě Durango.
Hypoindex: Průměrná úroková sazba hypoték se na počátku února mírně zvýšila na 6,37 procenta.
Americké ekosystémy na kraji kolapsu: Téměř polovině zvířat a zhruba třetině rostlin ve Spojených státech hrozí vyhynutí, informuje společnost NatureServe.
Pátrání po Afričanech: Policisté z několika krajů stále hledají cizince, kteří večer uprchli ze záchytného zařízení v Balkové.
Poselství o stavu unie: Biden vyzdvihl ekonomické oživení USA po pandemii covidu-19 a řekl, že nezaměstnanost je nejnižší za posledních 50 let.
Dnes bude polojasno až oblačno: Na Moravě se po ránu budou místy vyskytovat mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 stupně Celsia.
Raketa zasáhla průmyslový komplex: Rusové podle starosty Charkova Ihora Terechova dnes večer ve městě zasáhli průmyslový areál.
Tisíce mrtvých po zemětřesení: Počet obětí ničivého pondělního zemětřesení v Turecku a Sýrii vzrostl na nejméně 7826.
Zelené dotace firmám: S USA jsme se dohodli na plné transparentnosti ohledně dotací, řekl německý ministr hospodářství Habeck.
Peking nechce mluvit s Washingtonem: Čína odmítla žádost USA o telefonát mezi ministry obrany, sdělil mluvčí Pentagonu.
Americké akcie zpevnily: Akcie ve Spojených státech zpevnily, inflace podle šéfa Fedu letos výrazně klesne.
Mezinárodní pomoc: V Turecku, které v pondělí zasáhla silná zemětřesení, v současnosti působí záchranářské týmy z 36 zemí.
Herečka si stěžuje na Oscary: Podle Deadwylerová jsou hluboce ovlivněny rasismem. Na nejlepší herečku nebyla nominována žádná černoška.
Raketový útok: Rusové podle gubernátora Charkovské oblasti Oleha Syněhubova raketami zaútočili na Charkov.
Spor s ekology: Albánská vláda povolila stavbu obrovského letiště poblíž přírodní rezervace. Ekologové žalují stát.
Novinky z Microsoftu: Společnost Microsoft dnes uvedla novou verzi svého vyhledávacího webového nástroje Bing a prohlížeče Edge.
Hledaný vrah se zabil: Čecha hledaného za vraždu ženy nalezla polská policie mrtvého ve Vratislavi. Pátrání po uprchlých migrantech: Policisté pátrají po lidech, kteří uprchli ze záchytného zařízení v Bálkové na Plzeňsku.