deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Řešení rekordně nízké porodnosti v Číně: Země nabídne v rámci svého národního systému pojištění bezplatnou léčbu neplodnosti.
Nezaměstnanost v Česku stoupla: V lednu vzrostla na 3,9 procenta z prosincových 3,7 procenta. Bez práce bylo 283 059 lidí.
Čeští hasiči pracují nepřetržitě: V noci na dnešek začali vyhledávat zavalené oběti v sutinách tureckého města Adiyaman, sdělil mluvčí hasičů Kozák.
Zelenskyj poděkoval Bidenovi: Je vděčný za podporu, kterou vyjádřil Ukrajině během jeho projevu v Kongresu o stavu Unie.
Válka na Ukrajině: Ruský raketový útok zničil budovy v Charkově nedaleko centrálního městského parku, tvrdí tamní vojenský představitel.
Volkswagen loni zvýšil zisk i tržby: Bez zahrnutí mimořádných položek ho zvedl na 22,5 miliardy eur ze zhruba 20 miliard eur v předchozím roce.
Pokuta za sražení novináře: Rwandský řidič musí zaplatit v přepočtu asi 20 tisíc korun za neúmyslné zabití novináře, který kritizoval vládu.
Bezpečnost novinářů v Kamerunu: Ohledně té je znepokojena OSN poté, co v zemi zabili rozhlasového moderátora, jen několik dní po vraždě jiného novináře.
Tuniský prezident odvolal ministra zahraničí: Saíd nahradil Jerandiho bývalým velvyslancem při Evropské unii a Belgii Nabilem Ammarem.
Počet obětí po zemětřesení přesáhl 8700: Záchranáři varovali, že počet ještě výrazně vzroste, neboť pod troskami jsou stále uvězněny celé rodiny.
Drogy místo kompliců vyzvedli policisté: Novozélandská policie objevila v moři v odlehlé části Tichého oceánu více než tři tuny kokainu.
Konflikt v separatistickém Somalilandu: Nejméně 24 lidí bylo zabito a dalších 53 zraněno během druhého dne těžkých bojů ohledně připojení k Somálsku.
Pomoc po zemětřesení: Malajsijský premiér Anwar Ibrahim oznámil, že do Turecka odjede druhý specializovaný záchranný tým.
Speciální tisícovka: ČNB vydala speciální bankovku s přítiskem ke 30. výročí rozdělení československé měny.
Vlak naboural do nádraží: Osobní vlak ve stanici Český Těšín vjel v noci do zákazu a narazil do nádražní budovy. Škoda je přes milion.
Důsledky války na Ukrajině: NATO loni posunulo volbu nového generálního tajemníka o rok. O nástupci Stoltenberga by mělo být jasno do konce září.
Postup bojů: Rusko se snaží plně ovládnout Doněckou a Luhanskou oblast, uvedl Kyjev. Ukrajina odrazila útoky u 22 obcí.
Brněnské vysoké školy zdražily ubytování: Argumentují inflací. Studenti připravili petici, aby škola při stanovení kolejného vycházela z růstu mezd.
Čistý zisk Komerční banky vzrostl: V roce 2022 meziročně stoupl o 37,9 % na 17,6 miliardy korun. Výnosy bance vzrostly o 23,2 % na 38,6 miliardy.
Japonsko ukončí plošné testování Číňanů: Země se již tento měsíc chystá zmírnit opatření hraničních kontrol pro návštěvníky z Číny, informovala stanice FNN.
Počet obětí po zemětřesení přesáhl 8300: V Turecku roste frustrace z opožděné a údajně nedostatečné reakce tureckých úřadů.
Tragické zemětřesení: Záchranáři v Turecku z trosek vyprostili novorozeně, které bylo pupeční šňůrou stále připoutané k matce. Ta nepřežila.
Program vlády: Dnes projedná úpravy azylových zákonů, jmenování rektora Západočeské univerzity v Plzni a návrh ministerstva dopravy.
Uganda a dodržování lidských práv: Země prohlásila, že neobnoví mandát úřadu OSN pro lidská práva s tím, že na jejich dodržování už dokáže dohlížet sama.
Nájmy ve Zlaté uličce: Domky o stejné rozloze Hrad v uplynulých letech pronajímal za diametrálně odlišné ceny, odhalil Deník N.