deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Slevové akce prý stačí: Zastropovat ceny potravin se tuzemské řetězce zatím nechystají, řekl prezident Svazu obchodu Tomáš Prouza.
Sankce přistřihly zisk: Ruský ropný gigant Rosněft uvedl, že zisky za loňský rok mu klesly o téměř osm procent. Viní západní sankce.
Tělo ve Vltavě: Pražské Policie prověřuje okolnosti úmrtí osoby nalezené ve Vltavě u Mánesova mostu. Nařídila soudní pitvu.
Odhad škod: Prezident Erdogan uvedl, že škody po zemětřesení v Turecku dosahují 104 miliard dolarů.
Zmrazení majetku: Sankcionovaný oligarcha Oleg Deripaska dosáhl soudního zablokování chystaného prodeje dvou ruských podniků Volkswagenu.
Putin slibuje: Rusko bezplatně poskytne africkým zemím potraviny, pokud po 60 dnech neprodlouží dohodu s Ukrajinou o dodávkách obilí.
Největší propouštění v historii firmy: Gigant online obchodu Amazon propustí kvůli snižování nákladů dalších devět tisíc zaměstnanců.
Ruské stíhání za zatykač na Putina: Ruská policie zahájila vyšetřování prokurátora a soudců mezinárodního trestního soudu.
Tragická srážka: Po srážce vlaku s dodávkou u Chomutic zahynul člověk, hasiči vyprostili zraněnou osobu. Z vlaku pomohli 15 lidem.
Úhyn v mrtvém rameni: Stovky ryb v mrtvém rameni Odry v Ostravě uhynuly v důsledku havárie v kanalizaci.
Posiluje v době otřesené důvěry v banky: Bitcoin se vyšplhal na devítiměsíční maximum nad 28 500 dolarů. Obchodníci hledají alternativu.
Mediální magnát a bývalá policejní kaplanka: Majitel mediální říše Rupert Murdoch (92) se v létě popáté ožení. Bere si Američanku Ann Lesley Smithovou (66).
Ojedinělá operace: Znojemská nemocnice použila poprvé kost od živého dárce pro pacienta s roztříštěnou zlomeninou. Osmnáct let v čele Zoo: Rodina a přátelé se v pondělí naposledy rozloučili s Bořkem Voráčkem, nejdéle sloužícím ředitele Zoo v Ústí nad Labem.
Vysvobození po šesti letech: Rodina potvrdila propuštění amerického humamitárního pracovníka Jefferye Woodkeho uneseného v Nigeru v roce 2016.
Záchrana legendy: Obuvnická firma Vasky ze Zlína, která chce koupit značku Botas, prodala 8000 zlevněných párů svých bot.
Setkání v Kremlu: Ruský prezident Putin zasedl k jednání s čínským prezidentem Si.
Výkon pravomocí: Prezident Pavel jmenuje profesory, které odmítl jmenovat jeho předchůdce Zeman, pokud školy nominaci potvrdí.
Pomoc Ukrajině: Státy EU se shodly na společných nákupech a financování munice pro Kyjev. Unie dodá milion dělostřeleckých granátů.
Boj za vyšší výplaty: Zaměstnanci ropného a plynárenského průmyslu v Severním moři plánuji na jaře sérii stávek.
Infekcí dýchacích cest ubývá: Podle odborníků SZÚ postupně odchází i druhá vlna epidemie. Nemocných bylo 1347 na 100 000 obyvatel.
Přísnější trest: Vrchní soud mladíkovi za smrtelné zranění bezdomovce u nádraží v Šumperku dal dva roky vězení.
Ruská odplata: Tamní úřady zahájily kvůli zatykači na Putina trestní stíhání soudců Mezinárodního trestního soudu v Haagu.
Perly v Perském zálivu: Archeologové našli na ostrově Siniyah ve Spojených arabských emirátech nejstarší centrum perleťového průmyslu.
OSN varuje: Země překročí úroveň kritického oteplení, 1,5 stupně Celsia, už v příštím desetiletí.