deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Obvinění ze špionáže naprosto odmítají: List Wall Street Journal požaduje okamžité propuštění svého reportéra Evana Gershkovice zatčeného v Rusku.
Silnice I/35 je za Rychnovem u Jablonce zavřená: Na silnici u Dlouhého Mostu ve směru na Liberec likvidují hasiči požár nákladního automobilu.
Silnice je zavřená: Nedaleko Římovic na Benešovsku řeší IZS tragickou dopravní nehodu osobního automobilu, který narazil do stromu.
Odklon linek: Pražští hasiči likvidují požár tramvaje ve Vyšehradské ulici. Tramvaje úsek mezi Albertovem a Botanickou objíždí.
Zvrhlík u zastávky: Policie pátrá po muži, který se na Kačerově dožadoval u zastávky orálního sexu od nezletilého.
Sněmovna rozhodne za týden: Senát schválil misi českých vojenských policistů k vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině.
Sedm zneužitých dětí: Sodu projednává znásilňování a výrobu pornografie Podezřelý stojí v podobné věci před soudem potřetí.
Uvolnění po pandemii: Policie v Německu zaznamenala v loňském roce přes 5,6 milionu trestných činů, což je meziročně o 11,5 procenta více.
Silniční nehoda na přejezdu: Na trati ze Žďár n.Sázavou do Tišnov je v úseku Bystřice n. P. do Nového Města n. M. přerušený provoz.
Výpadek proudu uzavřel D1 u Ostravy: Kvůli poruše muselo ŘSD zavřít Klimkovický tunel na D1. Doba výluky není určená.
Mezi stánky: Před historickou návštěvou v Bundestagu se Karel III. prošel trhem s čerstvými potravinami na Wittenbergplatzu v Berlíně
První nominace: Prezident Petr Pavel se s prvními třemi adepty na ústavní soudce sejde 3. dubna, poté oznámí jejich jména.
Nehoda kamionu: U Krušovic na Rakovnicku se převrátil nákladní automobil. Řidič byl převezen do nemocnice.
Pošta z Kraslic: O pohlednice s tradičním velikonočním razítkem z Kraslic je opět velký zájem. Hrozí silné bouřky: Meteorologové varují před silnými bouřkami. Od odpoledne do večera mohou postihnou severovýchod Čech. Zneužívání nezletilých: Mladík z Domažilicka dostal u soudu sedm let, rozsudek není pravomocný, padla odvolání.
Varování australských vědců: Oceánské proudy u Antarktidy kvůli tajícím ledovcům prudce zpomalují. Ti bude mít katastrofální důsledky pro klima.
Historický projev v Bundestagu: Karel III. pokračuje v návštěvě Německa. Přišel do Spolkového sněmu, promluví v něm jako první britská hlava státu.
Radikální záměr: Italská vládní strana předložila do parlamentu návrh, aby banky musely oddělit svou investiční část od komerční.
Nejvíce rostla spokojenost s telekomunikacemi: Zákaznická zkušenost se po předloňské stagnaci v roce 2022 zlepšila na celém českém trhu, vyjma restaurací.
Sdělení čínského ministerstva obrany: Čínská armáda chce spolupracovat se svými ruskými kolegy na posílení strategické komunikace a koordinace.
Marné dovolání k Nejvyššímu soudu: Bývalý kriminalista předal překupníkům cigaret informace z policejního spisu. U soudu dostal podmínku.
Poslední potřebný souhlas: Turecký parlament bude dnes hlasovat o přistoupení Finska do NATO. Ostatní členové už rozšíření schválili.
Přenos na člověka: Chilské úřady zjistily ptačí chřipku u 53letého muže. Zdroj nákazy hledají. Nemoc nacházely u volně žijících zvířat.
Kontroly ubytoven: Středočeští policisté kontrolovali ubytování ukrajinských uprchlíků. Podle seznamů jich našli polovinu.