Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Rezidence Kristian v H. Králové roste do výšky: Má první nadzemní podlaží.
Překonání čtyři roky starého aukčního rekordu: Téměř kompletní kostra stegosaura se vydražila za rekordních 44,6 milionu USD.
Oheň v Nice na jihu Francie: Při požáru v 7. patře bytového domu zemřelo sedm lidí, včetně jednoho dítěte. Další člověk bojuje o život.
Slunečné počasí beze srážek: Bude pokračovat až do víkendu. V neděli přijde ochlazení, časté přeháňky a bouřky, v Čechách i silné.
Průvodčí ve Švýcarsku projevil hyperkorektnost: Ženě kvůli kratšímu jménu napařil šestitisícovou pokutu.
Hlavní dopravní tepna v Sokolově se opravuje: Rekonstrukce, naplánovaná na červenec a srpen, by měla trvat přibližně jeden měsíc.
Počasí na čtvrtek: Dnes bude jasno až polojasno, přes den postupně až oblačno. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 25 až 29 °C.
Joe Biden se nakazil covidem: Je očkovaný, včetně posilujících dávek, má ale mírné příznaky a izoluje se doma. Léčí se Paxlovidem.
Řidič v Paříži najel autem na terasu baru: Policie muže vzala do vazby. Prokuratura se ho chystá obvinit ze zabití, ublížení na zdraví a veřejného ohrožení.
Svoboda a nezávislost médií ve Španělsku: Tamní média budou mít v budoucnosti povinnost zveřejnit, kdo je vlastní a jaké veřejné pobídky dostávají.
Atentát na Trumpa: Americký generální inspektor zahájil vyšetřování postupu agentů při zajišťování bezpečnosti exprezidenta.
Ztroskotání ropného tankeru u pobřeží Ománu: Z 16 členů posádky tankeru, který se v pondělí potopil, se už podařilo zachránit 9 lidí. Jednoho člověka našli mrtvého.
Válka na Ukrajině: Během obranné operace v okolí vesnice Krynky od loňského října zmizelo 788 ukrajinských vojáků, informovala policie.
Otrava kyanidem v pětihvězdičkovém thajském hotelu: Policisté našli těla tří mužů a tří žen v hotelu v centru Bangkoku. Zdá se, že se schválně otrávili kyanidem.
Válka v Pásmu Gazy: Americká armáda oznámila, že ukončí provoz provizorního mola u pobřeží, které umožňovalo doručovat humanitární pomoc.
Postup bojů: Podle reportérů Kyiv Independent byly kolem jedenácté večer místního času ve městě Kyjev slyšet zvuky výbuchů.
Vyšetřování nevládní organizace Humani’Terre: Francouzské úřady ho zahájili loni v listopadu pro podezření z financování Hamásu, oznámily dnes úřady.
Nový bezpečnostní ředitel Řízení letového provozu: Stane se jím od poloviny září bývalý šéf Vojenského zpravodajství Jan Beroun.
Budoucí hlava USA a vztahy s Ruskem: Moskva je podle Lavrova připravena spolupracovat s každým lídrem, který bude ochoten vést vzájemně respektující dialog.
Atentát na Trumpa: Vyšetřovatelé našli na střeše, kde ležel střelec, který zaútočil na amerického exprezidenta, mobil a rozbušku.
V Paříži najelo osobní auto na terasu baru: Řidič byl pod vlivem alkoholu. Jeden člověk zemřel, tři jsou vážně zranění, 23 jich je v šoku, píše list Le Figaro.
Biden dál čelí výzvám svých stranických kolegů: Chtějí, aby vzdal boj o znovuzvolení. Nově se k nim přidal prominentní kongresman Demokratické strany Adam Schiff.
Čeští hasiči krotí požáry v Bulharsku: K hranicím s Tureckem vyslalo Česko dva vrtulníky, přistály dnes večer. Likvidaci požáru komplikují vedra i vítr.
Německá policie v neděli zasáhla na fotbale: Krátce před finále mistrovství Evropy v obavě z islamistického teroristického útoku zasáhla proti 3 mužům.
Návrat unesených chlapců domů: V Zambii úřady zachránily 48 chlapců z tábora pro mužskou obřízku, kam je unesli zakladatelé tábora.