Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

D35 na Olomoucku je opět průjezdná: Provoz na dálnici u Nemilan byl od rána nejprve zastavený a poté omezený následkem nehody kamionu.
Protesty v Bangladéši přerostly ve smrtící násií: Při nepokojích a střetech s policií zemřelo podle zpráv z nemocnic již 32 osob.
Tlak na Bidena k ukončení kandidatury roste: Podle webu Axios přibývá předních demokratů, kteří se domnívají, že americký prezident kampaň vzdá, možná už o víkendu.
Slovenská policie zmařila plány teroristů: S kolegy z dalších zemí rozbila skupinu, která mimo jiné domlouvala útok na sobotní Pride pochod v Bratislavě.
Prezident Pavel zamíří do Ostravy: V pátek se zúčastní zahájení stavby koncertní haly, v soukromém programu se chystá i na Colours of Ostrava.
Demonstranti zapálili sídlo televize v Bangladéši: V budově ústředí státního vysílání měly podle dostupných zpráv plameny uvěznit mnoho lidí.
Na Slovensko neteče z Ukrajiny ropa od Lukoilu: Podle společnosti Transpetrol jsou přerušené dodávky jen od jedné firmy, nejde o zastavení ruské ropy jako takové.
Policie odhalila pašování do věznice v Jablonci: Vězeňská služba a kriminalisté rozkryli 3 organizované skupiny dodávající do Rýnovic mobily i drogy.
Požár v Nice zabil sedm lidí: Francouzská policie prověřuje podezření na žhářský útok. V bytě bylo deset lidí, mezi obětmi jsou tři děti.
Sport mezi bezdomovci v Prostějově skončil útokem: Padesátiletou ženu nožem zranil o devět let starší muž, čelí obvinění z pokusu vraždy.
Paříž omezila vstup do centra města: Kvůli vysoké ochraně týden před začátkem olympiády je vstup pro bydlící a turisty v hotelech na zvláštní potvrzení.
Fiala a Zelenskyj podepsali bezpečnostní dohodu: Prezident Ukrajiny a český premiér ji potvrdili na setkání evropských státníků v paláci Blenheim v Anglii.
Prodej raket Hellfire a dalších zbraní: Podpořilo jej americké ministerstvo zahraničí, jde o zbraně v hodnotě asi 138,26 milionů USD v ČR, píše Reuters.
V ČR se vyrobilo 774 310 osobních aut: Jde o údaj za první pololetí, je to nejvíce v historii ČR. Meziročně je to nárůst o 4,9 procenta.
Modernizace české železnice: EU podpoří deset projektů Správy železnic částkou 11,5 mld. Kč. Peníze pomohou třeba s přestavbou uzlu Č. Třebová.
ECB ponechala základní úrokovou sazbu: Konkrétně na 4,25 procenta. Chce vyčkat na další důkazy o snižování inflace.
Rekonstrukce D46 u Vyškova z dronu: Silničáři frézují povrch vozovky, můžete se podívat na video. Hudba, tanec a exotické chutě: Safari park láká na africký festival. Nedaleko Velvar se stala nehoda: Míchačka odrazila při nehodě auto na přejezd. Lebky se vrací zpět do šumavské kostnice: Lidé napravují hříchy minulosti.
Von der Leyenová je opět předsedkyně EK: Evropský parlament ji potvrdil na další pětileté období, získala na 401 hlasů.
Ukrajinští vojáci se stáhli ze vsi Urožajne: Potvrdil to armádní mluvčí.
Olympijské hry v Paříži se blíží: Kolekce českého týmu se dostala do výběru nejzajímavější módy MOV.
Ocenění za úspěšnou reprezentaci Česka: Prezident Pavel přijal wimbledonské vítězky Krejčíkovou a Siniakovou.
Rozhodnutí moskevského soudu: Odsoudil amerického občana k 13 letům za mřížemi.