deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Pomoc po zemětřesení: Na účtech českých humanitárních organizací se za prvních 24 hodin sešly stovky tisíc korun na pomoc Turecku a Sýrii.
Začíná biatlonové mistrovství světa: Hlavní českou nadějí je Markéta Davidová, která v Oberhofu obhajuje předloňské zlato z vytrvalostního závodu.
Rusové ve fotbalu: Česká basketbalová federace zaslala prezidentovi FIFA otevřený dopis v němž odmítá návrat ruských reprezentací či klubů.
Požár v Jablonci nad Nisou: Hasiči ráno zasahovali u požáru bývalé nádražní budovy. Uvnitř se v době zásahu nikdo nenacházel.
Pomoc po zemětřesení: EU zmobilizovala více než 1150 záchranářů pro Turecko, jede 27 týmů se 70 speciálně vycvičenými psy.
Výsledky stávky na Lounsku v Nexenu: Jurečka se ještě dnes se sejde s korejským velvyslancem. Ráno jednal s vedením jihokorejské továrny.
Novozélandský pilot zajat jako rukojmí: Separatističtí bojovníci v indonéském regionu Papua ho zajali poté, co jeho letadlo zapálili, uvádí Reuters.
Pomoc po zemětřesení: Na pomoc při pátracích a záchranných operacích v zemětřesením zasaženém Turecku bylo vysláno 2660 záchranářů z 65 zemí.
Obžalovaný ze znásilnění dětí část viny přiznal: V Liberci začal soud s dvaatřicetiletým mužem, který je obžalován ze znásilnění sedmi dětí. Svého jednání lituje, řekl.
Česko-německé obchodování: Česko se loni vrátilo mezi 10 největších obchodních partnerů Německa. Obrat vzájemného obchodu je nejvyšší v historii.
Lepší ochrana vnějších hranic EU: Tu chce Rakousko a dalších sedm zemí včetně Slovenska.
Smrtící sesuvy bahna: V Peru pod sesunutou zemí zemřelo alespoň 36 lidí. Vytrvalé deště do vesnic na jihu země valí vodu, bahno a kameny.
Děním na pedagogické fakultě se zabývá policie: MUNI rozvazuje pracovní poměr s jedním z učitelů podezřelých z nevhodného chování ke studentkám.
Cenzura Simpsnových: Hong Kong znepřístupnil na Disney+ už druhou epizodu seriálu. Tentokrát kvůli zmínce o čínských pracovních táborech.
Amerika vyzvedla část trosek čínského balonu: V sobotu ho sestřelila americká armáda. Z trosek chce určit jeho špionážní schopnosti. Policie našla auto muže podezřelého z vraždy: Vůz dnes objevila na Brněnsku. Podezřelý v něm ujel z místa činu v jednom z pražských hotelů, kde zastřelil ženu.
České zbrojovky posílily obranu muničních skladů: Obávají se sabotáží ze strany ruských špionů. V Česku jsou teď ale sklady téměř prázdné. Většina zásob jde na Ukrajinu.
Stále více turistů lyžuje v terénu: Kvůli tomu začíná oblíbený japonský prašan pro lyžaře představovat nebezpečí. Narostl počet nehod, uvádí Reuters.
Překvapivé výsledky studie: Google americkým ženám s nízkými příjmy schválně ukazuje reklamy na těhotenská centra, která jsou proti potratům.
Válka na Ukrajině: Ruské síly se přeskupují a soustředí se na útočné operace u Kupjansku, Lymanu, Bachmutu, Avdijivky a Novopavlivky.
Zemětřesení v Turecku a Sýrii: Počet obětí pondělního zemětřesení přesáhl 5000. V Turecku zemřelo 3419 lidí, v Sýrii 1602.
Potopení lodě s migranty: Tři lidé se utopili a dvě desítky se pohřešují po ztroskotání lodě v Řecku. Pobřežní stráž jich šestnáct zachránila.
Filipínská inflace: V lednu dosáhla nového 14letého maxima v důsledku rostoucích cen potravin, informuje Reuters.
Maloobchodní tržby v Česku: Meziročně se snížily o 3,6 procenta, o rok dříve naopak stouply o 4,4 procenta.
Rozvoj komunitní energetiky: Počet žádostí o připojení do nových zdrojů solární energie do sítě vzrostl za uplynulý rok čtyřnásobně, uvedl Síkela.