„Plameny zasáhly technologickou část s mycím boxem na lisovací formy a celý objekt byl silně zakouřen. Deseti přítomným zaměstnancům se podařilo výrobní halu opustit – čtyři z nich se ale nadýchali zplodin hoření, když se snažili devatenácti ručními hasicími přístroji oheň uhasit,“ upřesnila mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. S tím, že zdravotničtí záchranáři je převezli do mladoboleslavské nemocnice k ošetření.

Hlášení o požáru dostali hasiči pět minut před dvacátou hodinou – a za sedm minut byli mladoboleslavští profesionální hasiči na místě. Krajské operační středisko vyslalo dvě cisterny, automobilový žebřík a speciální kontejner kombinovaného hašení, upřesnila Kereková. „Poplach byl vyhlášen také jednotce sboru dobrovolných hasičů obce Březno, která vyrazila na pomoc s velkoobjemovou cisternou,“ doplnila.

Likvidovat plameny hasiči začali práškovým proudem s využitím oxidu uhličitého. Další skupina se vydala obhlédnout vedlejší halu, kde působí jiná firma. Všem jejím pracovníkům se podařilo v pořádku vyjít ven. Zde nebylo třeba podniknout více, než k odvětrání nasadit přetlakové ventilátory. Samotný požár dostali hasiči pod kontrolu po hodinovém úsilí; přesně ve 21.13. Tehdy si také velitel zásahu vyžádal příjezd podnikové jednotky hasičů Škody Auto, která má k dispozici ventilátor s vysokým výkonem. Odvětrávání spojené s dohašováním menších ohnisek skončilo až hodinu a čtvrt před půlnocí.

Příčinu požáru se snaží objasnit vyšetřovatelé. Pracovat začali už v noci, znovu se na místě požáru sešli v pondělí.