Těsně před 15. hodinou byl hasičům ohlášen kouř, který vychází ze střechy třípodlažního domu. Jako první byl ale na místě velitel čety z centrální stanice Mladá Boleslav Jan Šulc, který se ve svém volnu shodou okolností pohyboval v těsné blízkosti domu. „Společně se strážníky městské policie, kteří šli po chodníku v dané ulici, neváhal a ihned zahájil průzkum objektu. Společnými silami se pokusili požár v bytě v horním patře dostat pod kontrolu, což se jim i částečně podařilo,“ předeslal mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Mezitím operační důstojník vyhlásil poplach jednotce HZS Mladá Boleslav, podnikovým hasičům Škoda Auto a dobrovolným hasičům ze stanic Mladá Boleslav Podlázky a Kosmonosy. „Vzhledem k tomu, že na tísňovou linku volali další oznamovatelé, byl následně vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a k události tak vyjeli ještě profesionální hasiči z Mnichova Hradiště a Bělé pod Bezdězem a dobrovolné jednotky obcí Bakov nad Jizerou, Březno a Plazy,“ doplnil Svoboda.

První jednotka dorazila k události už za čtyři minuty. Vyšlo najevo, že požár zasáhl byt ve druhém poschodí a rozšířil se na střechu. Policisté evakuovali z okolních domů asi dvacet osob.

Asi po hodině byl požár lokalizován a v 17 hodin zcela zlikvidován. „Příčina je předmětem dalšího vyšetřování,“ dodal mluvčí.

| Video: Youtube