Řidičům, kteří dnes kolem třetí hodiny odpoledne projížděli přes Staroměstské náměstí, se naskytl znepokojivý pohled. Celou jednu stranu silnice zatarasilo několik vozů hasičského záchranného sboru, policie a záchranky. K žádnému neštěstí však nedošlo.

„Byl nám nahlášen černý dým stoupající ze střechy domu zde na Staroměstském náměstí. Počítali jsme tedy s nasazením výškové techniky. Že nebude potřeba, jsme zjistili až na místě," uvedl bezprostředně po zásahu velitel čety mladoboleslavských hasičů Bohumil Horáček.

Hasiči po svém příjezdu prošli budovou a zjistili, že zdrojem hustého dýmu je žhavý popel, který obyvatelé domu vymetli z kamen a umístili do plastového kbelíku na balkon, kde měl vychladnout. Jak se ukázalo, letošní zima je v tomto smyslu zatím žalostně nedostatečná.

„Nevhodná nádoba začala pochopitelně hořet. Oheň poškodil izolaci a polystyrenové opláštění budovy, protože kbelík byl postaven těsně ke zdi. Včasným zásahem byl uchráněn majetek v hodnotě přibližně 150 tisíc, škoda činí zhruba 30 tisíc korun," doplnil Horáček.

Požár ani dým nepronikly do obytných částí domu a při jejich likvidaci nebyl nikdo zraněn.

Kromě profesionálních hasičů z Mladé Boleslavi na místě zasahovali také dobrovolní hasiči z nedalekých Podlázek a další složky Integrovaného záchranného systému.

Bezprostředně po příjezdu hasičů a během jejich zásahu se na náměstí vytvořila kolona automobilů. Záhy se však provoz dal opět do pohybu, jelikož policisté i zdravotníci místo opustili a umožnili tak opět obousměrný průjezd náměstí.