„Událost nám byla nahlášena krátce po desáté hodině. Mlynář se snažil požár hasit, ale nebylo to v jeho silách,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. 

Při příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o požár technologie mletí obilí a střešní konstrukce ve více patrech mlýna. Zároveň vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, který později změnili na třetí. "Velký objekt byl uvnitř velmi zakouřen a hasiči v dýchací technice vstupovali „naslepo“ do mimořádně nebezpečného prostoru po úzkém dřevěném schodišti," popsal zásah Gabriel.

Požár byl monitorován pomocí dronu 

S plameny bojovaly desítky hasičů a byla povolána i speciální technika. Ze stanice Mladá Boleslav byl kromě cisteren a výškové techniky povolán kombinovaný hasicí kontejner a také protiplynový automobil. HZS podniku Škoda Auto na místo vyslal cisternu na výrobu suché pěny (systém One Seven), automobilovou plošinu s dostupnou výškou 60 metrů, velitelský automobil a dron, který pomáhal monitorovat požár. 

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po půl druhé odpoledne. "Po nahlášení lokalizace velitel provedl redukci zasahujících sil a pokračovalo rozebírání dřevěné konstrukce pomocí motorové pily a dohašování skrytých ohnisek. Po 15. hodině proběhl závěrečný průzkum," uvedl mluvčí hasičů s tím, že dohled nad místem zásahu zajistí dobrovolná jednotka Luštěnice.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Vyšetřovatelé na místě vyloučili cizí zavinění. "Přesná příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Výše škody se bude pohybovat v řádu milionů korun," doplnil Gabriel.

U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Benátky nad Jizerou, Milovice, Mladá Boleslav a Stará Boleslav, jednotka HZS podniku Škoda Auto Mladá Boleslav a dobrovolní hasiči obcí Benátky nad Jizerou, Bezno, Dobrovice, Horky nad Jizerou, Chotětov, Jabkenice, Luštěnice, Plazy, Semčice, Smilovice a Stará Lysá. Zálohu stanic Mladá Boleslav a Milovice po dobu zásahu zajistily dobrovolné jednotky z Milovic a Mladé Boleslavi – Podlázek.