Jak k události sdělil mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel, kamion s návěsem, který převážel vozidla, začal hořet. Zatím není jasné, zda vzplála auta nebo kamion. „Na místo dorazilo několik jednotek hasičů jak středočeských, tak z Královéhradeckého kraje. Vyšetřovatel hasičů je stále na místě a zjišťuje příčiny vzniku požáru,“ potvrdil Gabriel.

Požár na silnici u obce Obruby na Mladoboleslavsku.Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Při požáru zasahovalo celkem šest jednotek - z Mladé Boleslavi, Kněžmostu, Dolního Bousova, Mnichova Hradiště, ale i z Jičína a Sobotky. Lokalizovat oheň se podařilo do patnácti minut po příjezdu hasičů, požár byl uhašen před 21. hodinou. Na místě vznikla čtyřmilionová škoda na pěti osobních vozidlech i návěsu nákladního auta. Hasičům se podařilo uchránit majetek za dalších pět milionů korun. Jako příčinu požáru nakonec vyšetřovatel určil technickou závadu na kole návěsu.

Na místě nehody zůstal po požáru odstavený kamion, zasahuje asi půl metru do jízdního pruhu. Odtahová služba ho odklidí až v sobotu ráno. 

Podobná nehoda se stala před měsícem i na Kladensku. Na silnici u Hořešoviček začal 10. října hořet tahač s návěsem převážející osobní vozidla. Řidič v kabině zpozoroval podezřelý dým a oheň za sebou. Vzplálo jedno z vozidel značky Peugeot naložené na tahači. Oheň se velmi rychle rozšířil i na další naložená auta. Příčinou vzniku požáru byla v tomto případě technická závada v motorovém prostoru vozidla Peugeot, které bylo součástí nákladu. Vznikla škoda čtyři miliony korun.