O požáru informovali pražští hasiči na sociální síti X (dříve Twitter) poprvé v 6.42, kdy konstatovali, že na místě je několik hasičských jednotek.

O pár minut později doplnili, že z objektu bylo evakuováno jedenáct lidí. „Používáme několik vodních proudů, z objektu jsme evakuovali jedenáct osob. Požár zatím nemáme pod kontrolou, snažíme se ochránit vedlejší objekty,“ napsali v 6.47 hodin.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka doplnil, že evakuovaní lidé byly osoby bez domova a hasiči v boji s ohněm používají několik vodních proudů.

Těsně před sedmou hodinu pak pražští sdělili, že objekt o rozměrech 100 x 20 metrů je celý v plamenech. „Na místě je pět jednotek hasičů včetně kolegů Správy železnic,“ napsali. S ohledem na počet zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Postupně zasahovali hasiči z centrální krčské, smíchovské, modřanské, radotínské a petřínské stanice. A spolu s nimi také HZS Správy železnic a tři jednotky dobrovolných hasičů. 

| Video: Youtube

Po sedmé hodině se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu. „Následovalo dohašování ohnisek a rozebírání ohořelých částí budovy," sdělil Kavka a doplnil, že příčina požáru je předmětem šetření.

Během celého dopoledne pak na místě hasiči rozebírali konstrukce objektu a vyhledávali skrytá ohniska požáru pomocí termokamery a dronu. „Velitel zásahu povolal na místo těžkou techniku ze Záchranného útvaru, konkrétně bagr z Jihlavy, kterým hasiči postupně odstraňovali kovové části konstrukce," doplnil Kavka.

Jedna žena se nadýchala kouře

Záchranáři z pražské záchranné služby na místě ošetřili jednu ženu, která se nadýchala kouře. „Na místě zasahovaly dvě posádky záchranářů, inspektor a vozidlo Fénix. V péči měli ženu, kolem 40 let, pro komplikace spojené s inhalací kouře. Ženu nebylo nutné transportovat do zdravotnického zařízení," informovala pražská záchranka na sociální síti X.