Ve středu dopoledne kolem čtvrt na deset byli hasiči povoláni k požáru do Bělé na Mladoboleslavsku.

Ukázalo se, že zde vzplanul kurník a králíkárna na svahu za jedním ze zdejších rodinných domků, plameny zachvátily celý objekt bleskovou rychlostí.

Podle slov vyšetřovatel požárů Michala Macouna se jim naskytl velmi smutný pohled: "Během zásahu se hasičům podařilo zachránit čtyři poraněné králíky, bohužel několik dalších našlo v plamenech a kouři smrt."

Včasný zásah profesionálních hasičů z Bělé, kterým rovněž pomáhala jednotka zdejších dobrovolníků, se naštěstí podařilo zabránit rozšíření ohně.

"Jednotka provedla částečné rozebrání konstrukce a dohašení skrytých ohnisek. Poté celý objekt odvětrala pomocí přetlakové ventilace," vysvětlil Michal Macoun.

Podle jeho slov bylo následně zjištěno, že příčinou neštěstí je s největší pravděpodobností plamen svíčky.

Králíkárna ve tvaru písmene L, jejíž původní rozměry byly pět metrů na dva, tak už svůj účel asi plnit nebude. Na to, že se jednalo o bydlení pro králíky, se škoda vyšplhala poměrně vysoko. „Oheň způsobil škodu třicet tisíc korun, uchránit se podařilo hodnoty za pět tisíc, uvedla pro Boleslavský deník tisková mluvčí  Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Lenka Kostková.

Majitelka králíků bohužel použila nešťastné osvětlení, zřejmě při jejich krmení. Právě  příčinu vzniku požáru nám také tisková mluvčí Kostková potvrdila. „Příčinou vzniku ohně je nedbalost při používání otevřeného ohně, tedy zapálené svíčky," uvedla  mluvčí. 

Obyvatelé Táborové ulice v Bělé tak zažili rušné dopoledne. Na vznik požáru, podle zjištění Boleslavského deníku, upozornila právě obyvatelka domu, který se zmíněným objektem sousedí ob jeden dům. Tím jistě majitelce králíkárny velmi pomohla. Bělští hasiči pak předvedli bleskovou akci.