Krajské operační a informační středisko k události vyslalo profesionální jednotku z hasičské stanice Stará Boleslav a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Brandýs nad Labem, Káraný a Stará Boleslav. Z centrální hasičské stanice Mladá Boleslav zároveň vyjel vyšetřovatel požárů.

„První jednotka byla na místě za čtyři minuty po ohlášení a po rychlém průzkumu bylo potvrzeno, že uvnitř se nikdo nenachází a požárem je zasaženo celé první patro. Celkem se k požáru sjelo sedm cisteren a automobilový žebřík,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Plameny totiž chvíli po příjezdu začaly šlehat ze střechy a na pomoc přijely i jednotky z obcí Zápy a Sojovice.

Hasiči využili i výškovou techniku, zasahovali několika vodními děly. Uvnitř domu nebylo možné se pohybovat. „Vzhledem k tomu, že hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích, nechal velitel zásahu povolat z Mladé Boleslavi protiplynový automobil se zásobou lahví se stlačeným vzduchem. Hasební voda byla doplňována z hydrantové sítě, která byla k dispozici přímo u místa zásahu,“ prozradil Holomčík.

Kolem osmé hodiny se podařilo požár výrazně utlumit a hasiči začali rozebírat střešní konstrukci k dohašení menších ohnisek. V půl desáté byl oheň definitivně pod kontrolou. Zásah skončil před polednem s tím, že až do večera kvůli dohledu na místě zůstala jednotka ze Staré Boleslavi.

„Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel požárů předběžně na pět milionů korun, uchránit se podařilo majetek za přibližně sedm milionů,“ doplnil Ladislav Holomčík.