První jednotka hasičů vyrážela do akce krátce po osmé hodině ranní, kdy byl požár nahlášen. Záhy se k ní připojily další. Zanedlouho velitel zásahu vyhlásil druhý poplachový stupeň, k čemuž dochází v případě větších požárů a v případě, že počet zasahujících jednotek stoupne nad sedm.

Zásah frekventovanou silnici procházející městysem brzy uzavřel. Cisterny zůstaly stát uprostřed vozovky a připojila se k nim rovněž hasičská plošina, která hořící dům kropila vodou shora. Požár se podařilo dostat pod kontrolu, ještě odpoledne však pokračovalo dohašování objektu. Škody se vyšplhaly odhadem na 250 tisíc korun a ohořelé trámy a očouzená okna v podkroví zůstala připomínkou běsnění ohně.

Městys oběma postiženým rodinám okamžitě zajistil náhradní ubytování a vyhlásil sbírku základních hygienických potřeb, čisticích prostředků, dek, polštářů, ručníků, utěrek i hraček a dětského oblečení pro děti ve věku čtyři a deset let. Místní začali drobné dary nosit na úřad městyse, nábytek do bývalého domu služeb do Dobrovické ulice pod myslivnu.

Už v půl druhé odpoledne hlásil vyšetřovatel hasičů z místa příčinu požáru. „Od rozžhavené žárovky vzplálo seno," informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Vladimíra Kereková. Oheň z hospodářského stavení následně přeskočil i na obytné prostory.

Hasičům se podařilo uchránit majetek v hodnotě asi 500 tisíc korun.