Volající hlásil, že z haly na výrobu svařovacích komponentů vychází kouř. K požáru ihned vyjely jednotky ze stanic Benátky nad Jizerou a Mladá Boleslav a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Bezno a Chotětov. Celkem měly s sebou dohromady šest cisteren a hasičský žebřík.

„Po příjezdu první jednotky a provedeném průzkumu velitel zásahu oznámil, že v hale o půdorysu 50x20 metrů hoří osobní vozidlo a v jeho těsné blízkosti je několik výrobních strojů. Veškeré osoby opustily budovu ještě před příjezdem hasičů. Při snaze o uhašení požáru se nadýchal zplodin hoření majitel, který musel být převezen zdravotnickou záchrannou službou do mladoboleslavské nemocnice na pozorování,“ popsal mluvčí Hasičského záchranného sboru (HSZ) Středočeského kraje Petr Svoboda.

To potvrdila také mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. „Ta místo vyjela jedna posádka, ta ošetřila jednoho pacienta, který se nadýchal spodin hoření, po nezbytné péči, kyslíkové terapii a podání léků byl transportován do mladoboleslavské nemocnice."

Oheň bylo nutné dostat pod kontrolu za pomoci C proudu a D proudu s pěnotvorným zařízením. Halu museli požárníci také odvětrávat. Požár se pak povedlo lokalizovat přesně hodinu po jeho nahlášení, tedy těsně před osmou večer. Následně hasiči celý prostor prohledali za pomocí termokamery a ještě dohasili jedno drobné ohnisko požáru.

V hale bylo několik drahých CNC obráběcích strojů, které se poškodily zplodinami hoření. Škoda tak dosáhla k 50 milionům korun. Majetek ve stejné výši hasiči uchránili. Podle HZS středočeského kraje bylo příčinou požáru zahřívání a startování zamrzlého automobilu.

Okolnostmi a příčinou požáru se nyní zabývají mladoboleslavští kriminalisté. „Čtyřiašedesátiletý muž v uvedeném objektu pravděpodobně kvůli neodborné manipulaci při nabíjení akumulátoru způsobil požár vozidla, načež došlo k zahoření celé dílny s vybavením a pracovními stroji. Jedna zraněná osoba byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do mladoboleslavské nemocnice. Škoda byla předběžně vyčíslena na desítky milionů korun," uvedla mladoboleslavská policejní mluvčí Lucie Nováková.

Mladoboleslavští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Obecné ohrožení z nedbalosti, kdy v případě prokázání viny hrozí muži až pětiletý trest odnětí svobody.

O neštěstí promluvil také starosta Bezna Zdeněk Volf. „Je to výrobní hala na CNC svařování, vyrábějí se tam svařovací díly. Včera kolem šesté hodiny v ní hořelo. Naše jednotka požární ochrany tam měla zůstat do rána a požár byl uhašen. Já jsem byl na místě a viděl jsem tam vyšetřovatele a velitele zásahu ve chvíli, kdy už byla situace stabilizovaná,“ popsal Zdeněk Volf.

Bezenští hasiči na požářiště ještě dohlíželi. V nemovitosti nikdo nebydlel, tudíž městys nemusel poskytovat nikomu ubytování ani jinou materiální pomoc.