Za středočeské hasiče o okolnostech požáru informoval Ladislav Holomčík, podle jehož slov tísňová linka dostala informaci o ohni v podkroví ve 21.22. Nikdo z lidí, kteří z hořícího objektu vyběhli, neutrpěl zranění ani se nenadýchal kouře. Hasiči pak s plameny bojovali prakticky do půlnoci.

Jako příčinu požáru určil vyšetřovatel hasičů trám přizděný v komíně. „Přímé škody vyčíslil na dvě stě tisíc korun; včasným zásahem se podařilo uchránit hodnoty v částce dvou milionů,“ připomněl Holomčík k bilanci požáru.

Jen pohotová reakce šoféra autobusu zabránila střetu. I tak se po prudkém zabrzdění v autobusu dva školáci lehce zranili.
Dvě děti se zranily v autobusu na cestě do školy. Řidič musel prudce zabrzdit

Do hašení se zapojily nejen jednotky z Mladoboleslavska – profesionálové z Mladé Boleslavi i Mnichova Hradiště a dobrovolné sbory z Dolního Bousova a Kněžmostu – ale v rámci mezikrajské pomoci byl poplach vyhlášen také dobrovolné jednotce z nedaleké Sobotky na Jičínsku. „K požáru tak celkem vyrazilo sedm cisteren, automobilový žebřík a velitelské vozidlo. S mladoboleslavskou jednotkou zároveň vyjel i vyšetřovatel požárů,“ konstatoval Holomčík.

S ohněm hasiči bojovali v dýchací technice. Aby se dostali ke skrytým ohniskům hoření, museli rozebrat nejen část střechy, ale také kus konstrukce stropu mezi přízemím a podkrovím. „Po necelé hodině velitel zásahu odeslal na základnu jednotku z Mnichova Hradiště a také výškovou techniku z Mladé Boleslavi, která už nebyla na místě potřeba. Krátce po 23. hodině odjela i jednotka ze Sobotky,“ připomněl Holomčík vývoj na místě zásahu. „Ve 23.20, téměř přesně po dvou hodinách od oznámení události, ohlásil velitel operačnímu středisku lokalizaci,“ uvedl s tím, že pak ještě následovalo dohašování drobných ohnisek a odvětrání objektu.

Poznáte muže na záběrech u článku?
Video: Policisté pátrají po zlodějích, které zachytily kamery. Poznáte je?

Čtvrt hodiny před půlnocí bylo hotovo; hasiči požářiště zkontrolovali termokamerou a začali balit své vybavení. Majiteli byl objekt předán s nařízením dohlídky po dobu 24 hodin.