Hasiči budou následky požáru likvidovat zřejmě další hodiny, využívají k tomu speciální techniku na rozhrabávání. "Stále platí druhý stupeň poplachu, na místě je 13 jednotek hasičů, přibyla jednotka se speciální technikou z Jihlavy," řekl v úterý před 12. hodinou Bakalář.

V objektu, kde hořelo, skladuje společnost Relimex dokumenty ke skartaci. "Shořela drticí linka a lisovací zařízení," řekl ČTK ředitel firmy Martin Reisinger. Škoda podle něj bude kvůli poškozeným strojům vysoká, odhadem 50 až 60 milionů.

Podle středočeského policejního mluvčího Pavla Truxy v úterý bude na místě prošetřovat okolnosti požáru policejní technik a hasičský vyšetřovatel. "Jakmile to bude možné, vstoupí na místo i služební pes, který je speciálně vycvičený na vyhledávání akcelerantů hoření," uvedl Truxa. Policisté budou zjišťovat, jestli požár způsobila technická závada, nedbalost, nebo ho někdo úmyslně založil.

V pondělí v noci v okolí požáru monitorovala ovzduší chemická jednotka, žádné škodliviny odbornici nenaměřili, na místě požáru zaznamenali podlimitní hodnoty oxidu dusíku a čpavku. K požáru se v pondělí postupně sjelo přes 20 jednotek. Nedaleké stáje, kde jsou koně, se podařilo před ohněm uchránit. Nádrže s naftou, které na místě rovněž byly, hasiči přesunuli na bezpečné místo.