Zřejmě nedbalost při kouření byla příčinou smrti muže, který v pátek nad ránem zahynul v jednom z bytů v Mladé Boleslavi. Boleslavští hasiči se k požáru rozjeli kolem půl páté ráno. Požár vznikl v panelovém domě s malometrážními byty, v jehož části se nachází i ubytovna - naproti Kauflandu, a jak potvrdila tisková mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková, muselo zde být evakuováno kvůli ohni zhruba sedmdesát lidí.

„V zadýmeném bytě jsme nalezli  muže, kterého jsme předali záchranné službě. Později byl u něj konstatován exitus," uvedla Kostková. Jak prozradili nájemníci zmíněného domu, muž byl dlouhodobě němocný, ale převoz do nemocnice odmítal.

Den před požárem mu opět nebylo dobře a ošetřit ho dokonce přijel i lékař z nemocnice, i tentokrát ale převoz do léčebného zařízení odmítl. Požár se mu, o den později, stal osudbým.

Ten dostali hasiči pod kontrolu v půl šesté ráno, hasiči zde ještě provedli kontroly stoupaček a dům odvětrávali. „Po šesté hodině ranní byl požár zcela zlikvidován, hasiči provedli závěrečnou kontrolu objektu a předali místo Policii České republiky," doplnila mluvčí hasičů.

Požár má ale pravděpodobně na svědomí nedbalost při kouření, škody na objektu se podle prvních odhadů pohybují kolem dvou set tisíc korun.  Přesněji je ale vyčíslí až majitel objektu. „Čeká se na potvrzení příčiny smrti, provedena bude zdravotní pitva," doplnil mluvčí policie David Schön.