Úterní ráno rozčísly sirény. V půl páté se hasičské vozy řítily do Táborské ulice k požáru bytu ve druhém nadzemním podlaží. Profesionální hasiči ze stanice v Laurinově ulici byli na místě první, a to takřka okamžitě – za pouhé dvě minuty. Následně se k nim připojili ještě kolegové ze Škody Auto a dvě jednotky dobrovolných hasičů.

„Zasažen byl pouze byt, ale jeho interiér byl hodně zakouřený. Při hašení hasiči nalezli osobu bez známek života," konstatoval mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Požár se podařilo rychle lokalizovat a uhasit, muži však již nebylo pomoci. Lékař musel konstatovat smrt, k níž došlo patrně udušením.

„Totožnost muže v tuto chvíli ještě není známá, předpokládá se ale, že by mohlo jít o majitele bytu. Každopádně je nařízena soudní pitva," doplnila v úterý odpoledne mluvčí mladoboleslavských policistů Lucie Nováková.

Oběť tragického neštěstí, patrně třiašedesátiletý majitel bytu, byla jedinou osobou, která se nad ránem v bytě nacházela. Nikdo další z bytového domu nebyl zraněn, oheň se mimo byt nerozšířil. Také hasiči předpokládají, že oběť neštěstí nebyla v bytě na návštěvě.

Příčiny požáru i škody, které napáchal, byly ještě odpoledne předmětem šetření.